Zprávy z tisku

Plzeňský D+P Rekont se bude soustředit jen na zpracování odpadu

Na rozdíl od sběru a obchodu s odpadem, kde je silná konkurence zahraničních firem, vidí plzeňská D+P Rekont volný prostor ve zpracování odpadů. Firma dlouhodobě zpracovává nebezpečné odpady, bioodpady a dnes začala s recyklací vysloužilého elektrozařízení. Ve Strašicích na Rokycansku otevřela největší českou linku na veškeré druhy elektroodpadu včetně baterií. ČTK to řekl Jiří Pejčoch, jednatel ryze české firmy, která se 14 let úspěšně pohybuje mezi zahraničními konkurenty.

 
 

Strašice (Rokycansko) 11. října (ČTK) - Na rozdíl od sběru a obchodu s odpadem, kde je silná konkurence zahraničních firem, vidí plzeňská D+P Rekont volný prostor ve zpracování odpadů. Firma dlouhodobě zpracovává nebezpečné odpady, bioodpady a dnes začala s recyklací vysloužilého elektrozařízení. Ve Strašicích na Rokycansku otevřela největší českou linku na veškeré druhy elektroodpadu včetně baterií. ČTK to řekl Jiří Pejčoch, jednatel ryze české firmy, která se 14 let úspěšně pohybuje mezi zahraničními konkurenty.

"Jdeme těžší, ale pro ČR lepší cestou," dodal. Nová recyklační linka zužitkuje elektroodpad do 300 kilometrů. Prioritou je ale Plzeňský kraj, který chce pokrýt celý. Má smlouvu se třemi z pěti kolektivních systémů - Rema, Retela a OFO a na odběr baterií s Ekobatem.

Nová linka zvýší obrat D+P Rekontu ze současných 30 milionů korun až na trojnásobek v roce 2008. Počet zaměstnanců vzroste do konce roku z 30 na 60. Dále dá práci desítkám lidí v subdodavatelských logistických firmách.

D+P Rekont se 14 let zabývá nakládání a zpracováním odpadů, hlavně nebezpečných. Má recyklační linky v Chotíkově u Plzně a v Doubravě u Stříbra, kde zpracovává nebezpečné odpady z havárií, například ropných. V doubravě má dekontaminační plochu na zeminu. "Je tady velký konkurenční tlak. My se ale nesoustředíme na obchod s odpady, ale na zpracování," řekl Pejčoch. Segment na tomto trhu je stále volný.

Už čtyři roky se firma věnuje bioodpadu. Má v kraji pět kompostovacích ploch na rostlinné odpady, u každé větší aglomerace, například v Úhercích u Plzně. "Zavedli jsme je jako první, i když to ještě nebylo lukrativní," řekl Pejčoch. Kompostárny sice nejsou tak drahé, ale nerentabilní. Firma proto připravuje projekt, který bude bioodpady řešit na vyšší úrovni, aby se jí investice vracely. Legislativa je nyní vhodná pro jiné způsoby zpracování, například bioplynové stanice. Nejdříve ale musí firma zaběhnout nový projekt a potom se bude věnovat dalším zpracovatelským kapacitám potřebného sortimentu odpadů, dodal Pejčoch.

Datum: 11.10.2007 17:35
Zdroj: Zpráva ČTK

 


Datum uveřejnění: 11.10.07
Poslední změna: 11.10.2007
Počet shlédnutí: 329