Zprávy z tisku

Plzeň otevírá všechny sběrné dvory, do areálu smí vždy jen 2 vozy

Plzeň 7. dubna (ČTK) - Plzeň otevírá od středy všech pět sběrných dvorů patřících městu. Budou fungovat v běžné provozní době. Obsluha bude pouštět do areálu nejvíce dvě osobní auta, aby byly na malých pozemcích sběrných dvorů zajištěné nejméně dvoumetrové rozestupy mezi klienty. Zákazníci musí mít roušky a ochranné rukavice, jinak je může obsluha dvorů vykázat, řekl dnes ČTK Otakar Horák, ředitel městské firmy Čistá Plzeň, která zajišťuje svoz odpadů.

 
 

"Lidé si musí vyložit odpad sami, tedy ve standardním režimu, jaký byl dříve (před vyhlášením nouzového stavu)," uvedl. Důvodem je, aby odpad nemusel po zákaznících nikdo uklízet, tedy aby se minimalizoval možný kontakt. Obsluha bude mít roušky, rukavice, ochranné štíty a dezinfekci.

"Je nutné respektovat pokynů pracovníků dvora, v případě nedodržování pokynů má obsluha právo návštěvníka vykázat," uvedla dnes firma na webu.

Pracovní doba dvorů bude stejná jako v době před koronavirovou pandemií, otevírací hodiny jsou uvedené na webu firmy. V Plzni jsou městské sběrné dvory v ulicích Jateční, Edvarda Beneše, Úněšovská, Vejprnická a Lobezská. Všechny jsou otevřené každý den mimo státní svátky a Lobezská a Vejprnická nefungují také v neděli.

"Od zítřka pouštíme také velkoobjemové kontejnery po celé Plzni - na bioodpad i na velkoobjemový odpad," uvedl Horák. V každé městské části budou na přesně daných místech. Tyto kontejnery dosud nebyly v ulicích, aby se minimalizoval pohyb lidí kolem nich.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 7.4.2020

 


Datum uveřejnění: 7.4.20
Poslední změna: 7.4.2020
Počet shlédnutí: 367