Zprávy z tisku

Ostravské Tieto bude pracovat na zakázce pro norskou firmu Lyse

Ostrava 28. března (ČTK) - Skandinávský dodavatel informačních technologií Tieto získal zakázku pro přední norskou energetickou a technologickou společnost Lyse, většinu aktivit bude zajišťovat pobočka v Ostravě. Tieto bude norské firmě poskytovat služby v oblasti provozu infrastruktury a datového centra a také cloudová řešení, při nichž firmy pracují se softwarem a daty ze vzdálených serverů a databází. Pětiletá smlouva má hodnotu 30 milionů eur (zhruba 811 milionů korun). Za společnost Tieto to dnes ČTK sdělila Veronika Říčková.

 
 

Tieto zajistí společnosti Lyse provoz počítačových systémů a bude se podílet na inovacích v řadě oblastí. Služby pro Lyse budou poskytovat specialisté z poboček Tieta v Norsku, Česku, Finsku, Švédsku a Indii. "V Ostravě se na zakázce pro Lyse budou podílet desítky IT odborníků. Tito pracovníci, mezi něž patří technici, architekti i manažeři, budou zodpovědní za infrastrukturu a zvolené aplikační operace," uvedla Říčková.

Hlavním cílem dohody s Lyse je podle ní snížit náklady na IT, optimalizovat obchodní procesy a posílit schopnost norské energetické společnosti rychleji se vyvíjet a nasazovat nové služby. "Tieto Corporation je velmi hrdá, že byla vybrána ke splnění jedné z nejzajímavějších výzev v oblasti IT v severských státech. Lyse je považována za přední národní korporaci se silným postavením v plynárenství a v oblasti vodní energie i jako poskytovatel průkopnických řešení ve sféře telekomunikací, zabezpečení domácností a technologií v sociální oblasti," uvedl generální ředitel firmy Tieto v Česku Petr Lukasík.

Skupina Lyse vznikla fúzí několika energetických společností v roce 1998. Z tradiční více než sto let staré energetické společnosti se transformovala ve skupinu s několika různými obchodními oblastmi. Zaměřuje se na infrastrukturu, telekomunikace a obnovitelné zdroje energie, poskytuje mimo jiné chytrá řešení pro norské zákazníky ze sociální sféry.

Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb, pracuje pro soukromý i veřejný sektor a také vyvíjí produkty v oblasti komunikace a moderních technologií. Má sídlo v Helsinkách a tržby 1,7 miliardy eur (téměř 46 miliard korun). Ve více než 20 zemích světa zaměstnává 13.000 lidí, v Česku má přibližně 2200 zaměstnanců.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 29.3.2017

 


Datum uveřejnění: 28. března 2017
Poslední změna: 29. března 2017
Počet shlédnutí: 663