Zprávy z tisku

Obyvatelé Frenštátu mohou nově třídit potravinářské oleje a tuky

Frenštát pod Radhoštěm (Novojičínsko) 22. října (ČTK) - Město Frenštát pod Radhoštěm na Novojičínsku zavedlo sběr potravinářských olejů a tuků. Lidé je od minulého týdne mohou odevzdávat do 18 zelených nádob, které byly pro sběr těchto druhů odpadu ve městě rozmístěny. Vyčištěné budou recyklovány, využití najdou jako vstupní surovina zejména pro výrobu maziv a bionafty. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělila mluvčí frenštátské radnice Iva Vašendová.

 
 

Lidé mohou použité oleje a tuky vhazovat do kontejnerů v uzavřených plastových lahvích. "Nádoby jsou opatřeny kruhovým otvorem a na stanovištích uchyceny pomocí kovového zámku tak, aby s nimi nebylo možné nevhodně manipulovat," uvedla Petra Harabišová z frenštátského odboru životního prostředí.

Díky třídění další složky odpadu podle ní klesnou městu náklady spojené s čištěním popelnic, kontejnerů a také jejich okolí, pokud popelnice, do kterých lidé tuky z domácností vyhazovali, byly poškozené. Harabišová ale upozornila, že do nových zelených nádob lidé nemohou odkládat technické oleje, maziva a jiné kapaliny, které mohou odevzdat ve sběrném dvoře v areálu technických služeb ve Střelniční ulici.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 22.10.2018

 


Datum uveřejnění: 22.10.18
Poslední změna: 2.4.2019
Počet shlédnutí: 70