Zprávy z tisku

O služby sběrných dvorů je v Ostravě velký zájem

Ostrava 7. dubna (ČTK) - Značný zájem klientů zaznamenávají po částečném obnovení provozu sběrné dvory v Ostravě. Městská odpadová společnost OZO Ostrava musela zvýšit počet pracovníků ve dvorech tak, aby byla schopna zajistit i dohled nad dodržováním opatření, která mají zamezit šíření koronaviru. ČTK to dnes řekla mluvčí OZO Vladimíra Karasová.

 
 

Sběrné dvory byly uzavřeny zhruba dva týdny. Ostrava se ale posléze se společností OZO dohodla na tom, že dvory alespoň v omezeném režimu otevře a provoz se v nich minulý týden ve čtvrtek obnovil. Ke znovuotevření město přistoupilo hlavně proto, že začaly vznikat černé skládky.

"Sběrné dvory byly uzavřeny v reakci na vládní vyhlášení nouzového stavu. Občané ale s nastávajícím jarem začali odkládat zejména objemný odpad na místa, která nejsou k tomu určená, a tím zakládat nepovolené skládky, proto se město rozhodlo sběrné dvory v omezeném režimu otevřít," uvedla již dříve náměstkyně primátora Kateřina Šebestová (ANO). Odpady se hromadily i před samotnými sběrnými dvory.

Podle Karasové je zájem lidí o služby sběrných dvorů na jaře i za běžné situace velký. Důvodem je totiž skutečnost, že lidé začínají pracovat na zahradách, a potřebují tak například odložit nepotřebnou zeleň nebo nakoupit kompost, který společnost OZO zahrádkářům rovněž nabízí. Kvůli koronavirové pandemii navíc řada lidí musela zůstat doma a čas si krátí třeba různým vyklízením.

Dvory jsou sice otevřeny, ale provozní doba je zkrácená. Lidé jsou do sběrného dvora vpuštěni jednotlivě, maximálně po dvou a musí dodržovat odstup. Samozřejmostí je, že musí mít roušku a ideálně také rukavice.

"Situace je taková, že ve sběrných dvorech máme posílenou obsluhu. Ve sběrném dvoře jsou nyní dva lidé, a to tak, aby jeden korigoval lidi a druhý, aby se jim mohl věnovat. Zájem je velký a tvoří se fronty. Zatím to ale vypadá, že lidé jsou celkem ukáznění, trpěliví, takže mimořádná opatření přijímají," uvedla Karasová.

Podrobnosti o fungování sběrných dvorů i velikonočním provozu najdou zájemci na webových stránkách společnosti www.ozo.cz.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 7. 4. 2020

 


Datum uveřejnění: 7.4.20
Poslední změna: 7.4.2020
Počet shlédnutí: 437