Zprávy z tisku

O kompost byl obrovský zájem. Report z letošního ročníku Nakopej si pytel v Pelhřimově

Obrovský zájem byl o akci „Nakopej si pytel“, kterou vyhlásily Technické služby města Pelhřimova. Pro pytel kompostu si přijela takřka stovka lidí. „Myslím si, že se akce podařila. Lidé, kterých přijelo 97, si možnost odvézt si kompost zdarma pochvalovali, děkovali nám. Rozdali jsme ho téměř pět tun,“ svěřila se Zdeňka Lišková, vedoucí odpadového hospodářství.

 
 

Akce se poprvé konala v minulém roce. Tehdy ji využilo 77 lidí. „Přece jen letos vešla už více do povědomí. Loni jsme se potýkali s tím, že většina neměla vlastní pytel. Tentokrát už jsme jich vydávali minimum. Skoro všichni byli nachystaní. Měli pytle nebo jiné nádoby. Většina k nám přijížděla auty, ale jedna skupina lidí přijela s kárkami,“ informovala.

Kompostu mají v technických službách stále dostatek. Zdarma byl jen při této akci, teď už za něj musí lidé zaplatit. Na druhou stranu poplatek není vůbec vysoký. „Tuna stojí pět set korun. Lidé si mohou přijet ve všední dny od šesti do čtrnácti hodin, jsme jim schopni ho i naložit. Na kompostárně máme otevřeno i v sobotu od osmi do dvanácti. Tam ale nakládku nezajišťujeme,“ vysvětlila Zdeňka Lišková.

Ta zmínila i ne nedůležité nakládání s kompostem. V každém případě je ho potřeba smísit se zeminou, jinak hrozí spálení rostlin. Pro přípravu substrátu na rajčata či papriky se doporučuje poměr jedna ku jedné. Do truhlíků ke květinám by neměl být díl kompostu větší než jedna třetina.

Více o akci ZDE.

Zdroj: Technické služby města Pelhřimova, p.o. 16. 5. 2022

 


Datum uveřejnění: 17.5.22
Poslední změna: 17.5.2022
Počet shlédnutí: 292