Zprávy z tisku

O dotace na nový kotel byl v Pardubickém kraji rekordní zájem

Pardubice 8. října (ČTK) - Pardubický kraj zaznamenal rekordní zájem o dotace na výměnu neekologických kotlů za nové zdroje. Příjem žádostí do páté výzvy začal dnes v 6:30, v jedné vteřině přišlo 987 žádostí. Zájemci si mohli žádosti připravit v on-line formuláři od 4. září a v čase zahájení ji odeslat do systému, uvedl v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství Dominik Barták.

 
 

V páté výzvě kraj rozdělí 176,4 milionu korun. Celkem dnes dopoledne úřad přijal 1582 žádostí. První peníze doputují k příjemcům na jaře příštího roku. Dotace je již téměř vyčerpána. "V současné chvíli zbývá rozdělit zhruba půl milionu korun. Zájemci by tak měli svou žádost zaslat co nejdříve," uvedla krajská radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace Hana Štěpánová (STAN).

Dotace se vztahuje na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním, které nesplňují emisní třídu 3, 4 nebo 5 v rodinných domech v Pardubickém kraji. Nahradit je bude možné kotli na biomasu s ručním nebo automatickým přikládáním, tepelnými čerpadly, plynovými nebo kondenzačními kotli. Maximálně může žadatel obdržet 120.000 korun, dalších 7500 korun navíc dostane, pokud pochází z obce, kde je nadlimitní znečištění ovzduší.

Pardubický kraj vyhlásil již dříve čtyři výzvy pro poskytnutí dotací na výměnu kotlů. Byly určeny pro fyzické osoby, vlastníky rodinných domů, aby se moderním vytápěním zlepšila kvalita ovzduší. Dosud kraj uzavřel smlouvy přibližně s 3400 žadateli a rozdělil zhruba 370 milionů korun.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 8.10.2019

 


Datum uveřejnění: 8.10.19
Poslední změna: 11.10.2019
Počet shlédnutí: 404