Zprávy z tisku

Na veletrh zemědělské technikyTechagro v Brně přišlo 110.000 lidí

Brno 7. dubna (ČTK) - Veletrh zemědělské techniky Techagro, který se konal od neděle na brněnském výstavišti spolu s třemi doprovodnými veletrhy, navštívilo 110.000 lidí. Vystavovatelé si pochvalovali, že se zvýšil podíl odborné veřejnosti. O pronájem výstavních ploch byl letos rekordní zájem. Pořádající Veletrhy Brno proto dokonce umístili na volnou plochu dočasnou montovanou halu, uvedl mluvčí veletrhů Jiří Palupa.

Počet vystavovatelů se letos dostal až na téměř 800, zájem projevily firmy ze 40 zemí. "Tento veletrh je přehlídkou toho nejlepšího, co Česká republika může nabídnout nejen střední Evropě, ale i celému světu v oblasti zemědělské techniky a technologií. Zároveň si zde mohli čeští zemědělci vybrat z toho, co jim nabízí Evropa," uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Hlavním tématem letošního veletrhu, který se koná jednou za dva roky, byly technologie, které dokážou zemědělcům ušetřit čas a energii. Po volných plochách například jezdily traktory dálkově ovládané pomocí navigačního systému. Mnozí další vystavovatelé demonstrovali, že inovace a technologické novinky nepatří jen do průmyslu, ale i do zemědělství.

Podle viceprezidenta agrární komory Bohumila Belady se na veletrhu ukázalo, že ač situace některých zemědělců je po loňském suchu a v souvislosti s nízkými výkupními cenami mléka a vepřového složitá, chtějí nadále investovat a rozjíždět nové projekty.

Výstaviště, na němž nezbyla jediná volná plocha k pronájmu, patřilo i veletrhu lesnictví a myslivosti Silva Regina, veletrhu Biomasa a veterinářskému veletrhu Animal Vetex.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 14.4.2016 

 

Datum uveřejnění: 14. dubna 2016
Poslední změna: 14. dubna 2016
Počet shlédnutí: 745