Zprávy z tisku

Na Chodově se otevřel sběrný dvůr na rostlinný odpad

Na Chodově se otevřel sběrný dvůr pro rostlinné zbytky. Obyvatelé Jižního Města sem můžou kromě posekané trávy nebo třeba shrabaného listí zdarma přivážet i větve, které jim tu seštěpkují. Dvůr fungující v sobotu, neděli a ve středu zřídila městská část. "Nestojí nás to téměř nic," řekla ČTK místostarostka Prahy 11 Eva Štampachová. Provoz vyjde na 35 000 korun měsíčně.

 
 

Dvůr v ulici K Dubu leží na pozemku městské části, kontejner i štěpkovač městská část už měla z dřívějška. "Pokud si do nového sběrného dvora přinesou obyvatelé naší městské části také ořezané větve, zdarma jim je obsluha dvora naštěpuje," uvedla Štampachová. Pakliže si štěpky na své zahrádky a předzahrádky nevezmou, budou tu volně k dispozici ostatním.

Hlavní město má podle webových stránek informačního servisu o Praze 13 sběrných dvorů, kam můžou nejrůznější odpad od pneumatik po vyřazené lednice zdarma o víkendech vozit všichni Pražané. Dalších pět sběrných dvorů provozuje Praha 6, jeden Praha 4. Ty jsou zdarma pouze pro jejich obyvatele.

Na Jižním Městě žádný sběrný dvůr na veškerý odpad není, ale zřídit ho v ulici K Dubu podle Štampachové prý kvůli územnímu plánu nešlo. "Řešíme to mobilními kontejnery," řekla Štampachová s tím, že obyvatelé Jižního Města také jezdí s odpady do sběrných dvorů ve Spořilově nebo v Uhříněvsi.

Zdroj: EnviWeb

 


Datum uveřejnění: 4. srpna 2010
Poslední změna: 4. srpna 2010
Počet shlédnutí: 613