Zprávy z tisku

Na brněnském výstavišti začíná veletrh Techagro

Brno 8. dubna (ČTK) - Přes 720 firem ze 37 zemí bude ode dneška vystavovat na veletrhu zemědělské techniky Techagro a přidružených akcích. Celková plocha veletrhu bude 200.000 metrů čtverečních. Organizátoři očekávají zájem více než 100.000 návštěvníků.

 
 

"Veletrh je pro nás logisticky velice náročnou záležitostí, dokonce jsme zbourali jeden nepotřebný pavilonek, abychom uvolnili plochu pro montované haly," uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Techagro je třetí největší evropský veletrh tohoto zaměření. V sudých letech je největší - další dva, v Hannoveru a v Paříži, se konají v lichých letech. Podle Kuliše nelze pořádat Techagro každý rok, protože inovační cyklus v oboru zemědělské techniky jsou dva roky.

Veletrh zemědělské techniky Techagro doplňuje lesnický a myslivecký veletrh Silva regina a veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví Biomasa. Na trojici veletrhů se představí trendy a nejnovější technologie. Současná zemědělská technika je podle odborníků vybavená elektronikou, umí například používat GPS navigaci nebo údaje, které sama shromáždí z obdělávané plochy.

Dnes se na výstavišti uskuteční i sněm Agrární komory.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 8.4.2018

 


Datum uveřejnění: 9.4.18
Poslední změna: 9.4.2018
Počet shlédnutí: 1279