Zprávy z tisku

MŽP oznámí finální změny v kotlíkových dotacích

Praha 16. března (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí dnes oznámí na tiskové konferenci změny v tzv. kotlíkových dotacích, určených pro výměnu starých kotlů za nízkoemisní. V dotacích se během letošní druhé vlny přerozdělí až 3,4 miliardy korun, v loňské první výzvě to byly tři miliardy. Do roku 2020 je celkem určeno na dotace na obměnu starých kotlů devět miliard korun.

Letos už nebudou podporované kotle pouze na uhlí, což například ekologické Hnutí Duha vítá. Kritizuje však, že ministerstvo z dotací nevyřadilo i kombinované kotle, ve kterých se dá topit uhlím a biomasou.

Největší zájem byl v první dotační vlně o kombinované kotle, o uhelné nejmenší. Peníze z programu by nově neměly jít na tzv. "mikro" energetická opatření, tedy například na lepší zateplení střechy nebo půdních prostor. Na podobné věci však bude možné čerpat dotace z programu Nová zelená úsporám.

Nové výzvy by se měly začít vyhlašovat v druhé polovině letošního roku, nyní ještě dobíhají doplňkové výzvy v některých krajích z první vlny.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 16.3.2017

 

Datum uveřejnění: 16. března 2017
Poslední změna: 16. března 2017
Počet shlédnutí: 732