Zprávy z tisku

Mšeno využívá k vytápění v městských budovách obnovitelné zdroje

Mšeno využívá k vytápění v městských budovách obnovitelné zdroje. V základní škole spaluje dřevní štěpku, nyní začala oprava městského úřadu, kde bude i kotelna na dřevěné pelety. Jedná se o poslední velkou městskou budovu, kterou je třeba zrekonstruovat včetně topení. Město usiluje nejen o více ekologický provoz, ale také o úsporu na nákladech, řekl ČTK starosta Mšena Martin Mach (Zelení).

 
Foto: Wild Center @Flickr.com
 

Největší městská kotelna funguje na základní škole, která má kapacitu kolem 400 dětí. "Dřevní štěpku si město samo vyrábí, pochází z ořezů zeleně na území města," uvedl Mach. Podle něj tak radnice ušetří statisíce korun ročně na palivu proti dřívějšímu spalování uhlí. Plyn ve městě není zaveden.

Nová kotelna na městském úřadu by měla být hotová na podzim, tedy do zahájení topné sezony. Součástí úprav budovy je zateplení stropů, výměna radiátorů a vybudování skladu na palivo. Pelety jako palivo město využívá například i ve zdravotním středisku, nakupuje je po kamionech.

Ve středních Čechách teplo z obnovitelných zdrojů dodává například kutnohorská společnost EC Kutná Hora, a to ze slámy. Kladenská teplárna má technologie s možností spoluspalování biomasy.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 16. 6. 2020

 


Datum uveřejnění: 16.6.20
Poslední změna: 16.6.2020
Počet shlédnutí: 427