Zprávy z tisku

Ministr Jan Mládek včera vystoupil na Světovém energetickém summitu v Abú Dhabí

Dopad amerických prezidentských voleb na světovou energetiku, transformace globálních energetických trhů a průlomy v energetických technologiích jsou hlavními tématy Světového energetického summitu konaného od 12. – 13. ledna v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Letos se této významné konference pořádané americkou Atlantickou radou účastní také ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek včera vystoupil na summitu v rámci panelu „Budoucnost mírového rozvoje jaderné energetiky.”

"Především dnes, v době masivního rozvoje obnovitelných zdrojů energie, je potřeba mít k dispozici zdroj, který zajistí stabilní dodávky čisté energie v základním zatížení sítě. Ačkoliv vnímáme přínos rozvoje obnovitelných zdrojů a jejich posilující roli do budoucna, za stávajících podmínek na ně nelze výhradně spoléhat. Jaderná energetika je jedním ze základních kamenů české energetické soustavy. Proto je pro Českou republiku důležité, aby bylo jádro nedílnou součástí evropského energetického mixu," uvedl ve svém vystoupení ministr Jan Mládek.

V rámci summitu je v Abú Dhabí naplánováno i setkání Jana Mládka s ministrem energetiky Spojených arabských emirátů Suhailem Mohamedem Al Mazrouei.  Jedněmi z hlavních témat jejich rozhovoru budou rozvoj obchodní a technologické spolupráce a výrobní a exportní možnosti českého jaderného průmyslu, který dlouhodobě dosahuje špičkových mezinárodních parametrů.

Součástí konference je také ministerská večeře, zaměřená na geopolitické aspekty transformace světového trhu s ropou, a pracovní oběd ministrů s tématem "Energetická strategie Spojených arabských emirátů".

Zdroj: Tisková zpráva Ministerstva průmyslu a obchodu 13.1.2017

 

Datum uveřejnění: 13. ledna 2017
Poslední změna: 13. ledna 2017
Počet shlédnutí: 1133