Zprávy z tisku

Ministerstvo podpořilo půlmiliardou výzkumné projekty

Praha 27. listopadu (ČTK) - Ministerstvo zemědělství podpořilo 460 miliony korun 33 výzkumných projektů v programu Země. Dnes to oznámilo na svém webu. Přihlášeno bylo 328 návrhů, úspěšnost přihlášených je tak zhruba desetiprocentní. Peníze na dalších pět let dostane například Univerzita Karlova v Praze, Ústav molekulární genetiky Akademie věd ČR nebo Mendelova univerzita v Brně.

 
 

"Podpořili jsme například výzkum, který se zabývá ověřováním původu medu, zmírněním dopadu klimatických změn na lesní porosty nebo zpracováním zbytkové biomasy na energetické nosiče a suroviny," uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Devět vybraných projektů je zaměřených na řešení výzkumných potřeb státu, zbývajících 24 řeší výzkumné organizace dohromady s podniky. Jde například o snahu šlechtit lépe stravitelné odrůdy plodin nebo o hledání nových způsobů zadržování vody v půdě.

Ministerstvo je zřizovatelem sedmi veřejných výzkumných institucí. Mezi ně patří například výzkumné ústavy živočišné výroby, rostlinné výroby nebo meliorací a ochrany půdy.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 4.12.2017

 


Datum uveřejnění: 27. listopadu 2017
Poslední změna: 4. prosince 2017
Počet shlédnutí: 1162