Zprávy z tisku

Města v hradeckém kraji postupně otevírají sběrné dvory

Hradec Králové 7. dubna (ČTK) - Města v Královéhradeckém kraji začala postupně otevírat sběrné dvory, některé i kompostárny. Platí v nich přísnější pravidla, vyplynulo z ankety ČTK. Sběrné dvory byly uzavřeny v březnu na začátku epidemie koronaviru, od dnešního dne mohou znovu otevřít. Většina dosud fungovala jen pro podnikatele.

 
 

Stotisícový Hradec Králové otevře čtyři sběrné dvory a kompostárnu ve středu 8. dubna. Kompostárna v areálu letiště bude otevřená každý den, ve vybrané dny budou otevřené sběrné dvory. Více informací je na webu. "Zavřeno bude tento pátek 10. dubna a v pondělí 13. dubna, jelikož se jedná o velikonoční svátky. Ve všech provozovnách nadále platí přísná bezpečnostní opatření," uvedla mluvčí hradecké radnice Kateřina Šmídová.

Jarní mobilní svozy odpadu, které měly být od 27. března do 25. dubna, byly zrušeny. "Nové termíny budou vyhlášeny, jakmile to bude v souladu s nařízením Vlády ČR," řekla ČTK Šmídová.

Také v Trutnově otevřou sběrný dvůr ve středu 8. dubna. Lidé budou muset mít na sobě roušku nebo respirátor, vstup bude možný ve stejném čase pouze dvěma lidem. Režim bude samoobslužný. "Naši zaměstnanci budou u vstupu regulovat množství osob v areálu tak, aby se uvnitř neshlukovaly ve velkém počtu. Zároveň lidé musí odpad vyložit sami," uvedl Jiří Ticháček ze společnosti Transport Trutnov, která sváží ve městě odpad.

Sběrný dvůr dnes pro veřejnost otevřeli také v Jičíně, dosud byl v provozu pouze pro podnikatele. I tam platí kvůli koronaviru přísnější režim. "Technické služby zabezpečí, aby z aut vystupovali maximálně dva lidé, aby se zákazníci v areálu zdržovali po nezbytně dlouhou dobu a aby v jeden okamžik vykládali pouze jedno vozidlo," řekl ČTK mluvčí jičínské radnice Jan Jireš. Provozní hodiny ve sběrném dvoře jsou beze změny.

Město má jeden sběrný dvůr a jednu kompostárnu, která je v areálu skládky Popovice - Libec. "Ta je pro veřejnost stále uzavřena, pro podnikatele je k dispozici. V Jičíně funguje pravidelný svoz bioodpadu od domu. Tato služba přerušena nebyla," řekl ČTK Jireš. Otevření skládky pro veřejnost zatím radnice neplánuje.

Radnice nabádají lidi k tomu, aby do sběrných dvorů a kompostáren jezdili s odpadem jen v nejnutnějších případech.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 7.4.2020

 


Datum uveřejnění: 7.4.20
Poslední změna: 7.4.2020
Počet shlédnutí: 311