Zprávy z tisku

Lidé v Nymburce mají nově k dispozici kontejnery na použitý tuk

Nymburk 1. října (ČTK) - Lidé v Nymburce mají od dnešního dne k dispozici nové kontejnery určené ke sběru jedlých olejů a tuků. Lidé dosud mohli použité oleje odkládat pouze ve sběrném dvoře. Nyní ve městě přibylo deset nových míst s kontejnery, oznámil dnes ČTK mluvčí radnice Petr Černohous.

 
 

"Rozšířením stávající služby chtějí radnice a technické služby předcházet ucpávání kanalizací a podpořit recyklaci tohoto biologicky rozložitelného odpadu," řekl místostarosta Bořek Černý (Nymburk s klidem). "Pozitivní reakce na zavedení této služby nás potěšily a jsme rádi, že občané tuto novinku vítají," doplnil. Deset míst, kde jsou kontejnery na oleje umístěny, vytipovaly technické služby.

Oleje a tuky musí být podle Černohouse zbavené hrubých nečistot, například zbytků jídla. Vkládat do kontejneru se musí v uzavíratelných plastových nádobách, nejlépe v PET lahvích.

Povinnost sběru jedlých tuků a olejů mají obce až od 1. ledna 2020. V Nymburce byla ale tato služba zajištěna již od roku 2006, kdy mohli lidé chodit s oleji do sběrného dvora.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 2.10.2019

 


Datum uveřejnění: 2.10.19
Poslední změna: 2.10.2019
Počet shlédnutí: 366