Zprávy z tisku

Lidé v Moravské Třebové snížili o pětinu množství odpadu

Moravská Třebová (Svitavsko) 12. července (ČTK) - Obyvatelé Moravské Třebové na Svitavsku víc třídí odpad. Popelnice naplní proti loňsku méně skoro o pětinu. Díky tomu mají lidé levnější poplatky za popelnice. ČTK to řekla jednatelka Technických služeb Moravská Třebová Gabriela Horčíková.

 
 

Lidé víc třídí hlavně díky motivačnímu systému třídění. Celoroční částka 600 korun, kterou platí obyvatelé za odvoz komunálního odpadu, se jim může snížit až o 420 korun.

Statistika ukazuje, že od dubna do května vzrostl počet poloprázdných nádob přistavených ke svozu z původních 28 procent na 49 procent. Zároveň je méně přeplněných nádob.

"V červnu zaměstnanci technických služeb odvezli od domů 113 tun komunálního odpadu, což je o 17 tun méně než v červnu loňského roku," uvedla Horčíková.

Mimo klasických komodit lidé separují bioodpad. "Z našich zkušeností víme, že bioodpad tvoří až 70 procent obsahu popelnic. Proto jsme občanům poskytli kompostéry, do kterých mohou třídit bioodpad ze zahrad a domácností. Lidé nyní mohou pohodlně třídit všechny obvyklé složky separovaného odpadu," řekla jednatelka.

Motivační systém třídění město zavedlo v druhé polovině roku 2017. Postupně se do něj zapojili téměř všichni lidé z bytových i rodinných domů. Ve městě žije téměř 11.000 lidí.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 12.7.2019

 


Datum uveřejnění: 12.7.19
Poslední změna: 15.7.2019
Počet shlédnutí: 307