Zprávy z tisku

Kroměřížská radnice rozdala mezi obyvatele přes 2100 kompostérů

Kroměříž 20. dubna (ČTK) - Kroměřížská radnice rozdala obyvatelům města všech 2137 kompostérů, které pořídila s pomocí evropské dotace. Jejich využívání by mělo snížit objem vyprodukovaného komunálního odpadu. Kompostéry stály zhruba 6,3 milionu korun, 85 procent nákladů pokryly peníze z evropských fondů. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Jan Vondrášek.

 
 

Město kompostéry vydávalo od poloviny ledna. Zpočátku byly určeny pro obyvatele rodinných domů v přesně určených lokalitách Kroměříže a v místních částech. Šlo o místa, kde lidé nemají k dispozici hnědé popelnice na bioodpad. Od 1. března radnice seznam ulic rozšířila, neboť část obyvatel, kteří měli na kompostér v první vlně nárok, si pro něj nepřišla. Od dubna město omezení zcela zrušilo a nabídlo kompostér všem obyvatelům, a to až do vyčerpání zásob.

"Postupovali jsme podle předem daného harmonogramu, který se podařilo naplnit. Neměli jsme obavu, že bychom kompostéry nerozdali. /.../ Ukázalo se, že propagace byla dostatečná, lidé o kompostérech věděli a věděli také, co k jeho vydání potřebují a kam si pro něj mají přijít," uvedl místostarosta Marek Šindler (ČSSD).

Kompostéry lidé dostali jako výpůjčku, po pěti letech se stanou jejich majetkem.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 25.4.2018

 


Datum uveřejnění: 25.4.18
Poslední změna: 25.4.2018
Počet shlédnutí: 1833