Zprávy z tisku

Kraj Vysočina podpořil v třetím dotačním kole nákup 2349 kotlů

Jihlava 5. března (ČTK) - Radní Kraje Vysočina tento týden schválili dotaci na nové kotle dalším 2349 žadatelům. Podělí se o 237,2 milionu korun, které měl kraj pro toto třetí dotační kolo týkající se výměny starých kotlů v domácnostech za nové ekologičtější zdroje. Žádosti začal kraj v tomto kole přijímat loni 23. října. Peníze se dostaly na ty, kteří předepsané formuláře odevzdali v prvních 53 minutách, uvedl kraj v dnešní tiskové zprávě.

 
 

Loni v prosinci kraj požádal ministerstvo životního prostředí o dalších 94,3 milionu korun na výměnu kotlů. Rozdělil by je mezi další uchazeče o dotaci, kteří se přihlásili a na které peníze nevyšly. "K naší podané žádosti prozatím řídící orgán nevydal rozhodnutí," uvedl náměstek hejtmana Pavel Pacal (Starostové Pro Vysočinu) ve zprávě. Doplnil, že Vysočina čeká na rozhodnutí o přidělení dalších peněz na kotle stejně jako jiné kraje.

V zatím poslední dotační výzvě mohli lidé na Vysočině dostat příspěvek na výměnu zastaralých kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním. Dotace byla určená na kotle na biomasu, tepelná čerpadla a plynové kondenzační kotle. Maximální výše podpory se pohybovala od 95.000 do 120.000 korun, podle typu kotle.

Díky penězům rozděleným v prvním a druhém dotačním kole bylo na Vysočině pořízeno 4764 nových kotlů. Kraj mezi úspěšné žadatele rozdělil přes 464 milionů korun. V prvním kole, které začalo v lednu 2016, byly podle dřívějších údajů kraje dotace na kotle v Kraji Vysočina vyčerpány devátý den po jeho otevření, kdežto ve druhém kole až po 11 měsících.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 5.3.2020

 


Datum uveřejnění: 5.3.20
Poslední změna: 17.3.2020
Počet shlédnutí: 308