Zprávy z tisku

Kraj Vysočina dostal během necelé hodiny přes 500 žádostí o dotaci na kotel

Jihlava 1. října (ČTK) - Kraj Vysočina začal dnes odpoledne znovu přijímat žádosti o dotaci na výměnu kotle na topení v domácnostech. Lidé je mohli tentokrát posílat pouze elektronicky. Během necelé hodiny přišlo víc než 500 podání. Kraj bude tentokrát dělit 28,6 milionu korun, dotaci by mělo získat nejméně 260 uchazečů. V tiskové zprávě to uvedla náměstkyně hejtmana Hana Hajnová (Piráti).

 
Foto: moses@Pixabay.com
 

Pravidla dodatečné výzvy ke třetímu dotačnímu kolu, které se týkalo výměny starých kotlů v domácnostech, na Vysočině schválila krajská rada na konci srpna. Lidé mohli žádosti posílat od dnešních 14:00. "Příjem žádostí se rozběhl zcela hladce," uvedla náměstkyně.

Úředníci z odboru regionálního rozvoje ještě prověří, jestli některé žádosti nebyly poslané víckrát. Kontrolovat pak budou jejich formální a věcnou správnost. O poskytnutí dotací budou radní kraje rozhodovat nejpozději na konci ledna příštího roku.

Lidé mohou dostat příspěvek na výměnu starého kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním, pokud místo něj instalují kotel na dřevo s ručním či automatickým přikládáním, plynový kondenzační kotel nebo tepelné čerpadlo. Výše podpory na jeden projekt bude od 95.000 po 120.000 korun, podle druhu kotle.

Dotační program na výměnu starých kotlů v domácnostech za nové ekologičtější zdroje vytápění vyhlásilo ministerstvo životního prostředí s cílem zlepšit čistotu ovzduší v Česku. Obyvatelé Vysočiny mohli o dotaci poprvé požádat v lednu 2016. Zatím bylo rozděleno přes 840 milionů korun mezi 8182 žadatelů.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 1. 10. 2021

 


Datum uveřejnění: 1.10.21
Poslední změna: 5.10.2021
Počet shlédnutí: 326