Zprávy z tisku

Kosmetická láhev vyrobená z průmyslových emisí uhlíku

Clichy (Francie) 3. listopadu 2020 (PROTEXT) - Výroba plastové láhve pro kosmetiku vyrobené z uhlíkových emisí z průmyslových procesů. Prostřednictvím svého inovativního partnerství uvedly společnosti LanzaTech, Total a L’Oréal ve světové premiéře prvního obalu respektujícího principy udržitelnosti, který byl vyroben ze zachycených a recyklovaných uhlíkových emisí.

 
 

Úspěšný proces transformace probíhá ve třech krocích:

- LanzaTech zachycuje průmyslové uhlíkové emise a transformuje je na ethanol pomocí jedinečného biologického procesu.

- Total, díky inovativnímu dehydratačnímu procesu vyvinutému společně s IFP Axens, přeměňuje ethanol na ethylen a následně polymerací na polyethylen, který má stejné technické vlastnosti jako materiál získaný z fosilních zdrojů.

- L’Oréal používá tento polyethylen k výrobě obalů se stejnou kvalitou a vlastnostmi jako konvenční polyethylen. 

Generální ředitelka LanzaTech Jennifer Holmgren řekla: "Toto partnerství je založeno na společném cíli vytvořit čistší planetu pro všechny. Jsme vděční společnostem L’Oréal i Total za jejich závazek snížit uhlíkovou stopu jejich činnosti. Společně můžeme snížit uhlíkovou stopu obalů přeměnou uhlíkových emisí na užitečné produkty, díky čemuž se stávají produkty založené na 'uhlíku na jedno použití' minulostí."

Valerie Goff, viceprezidentka pro polymery, Total, oznámila: "Toto partnerství je vynikajícím příkladem spolupráce mezi průmyslovými firmami při vývoji plastů budoucnosti vyrobených z recyklovaného uhlíkatého materiálu a splňuje silnou poptávku našich zákazníků. Vývoj této nové cesty zaměřené na zhodnocování emisí uhlíku z průmyslové výroby k závazku skupiny přispívá také k závazku skupiny dostat se v Evropě do roku 2050 na čistou nulu."

Jacques Playe Packaging & Development Director ve společnosti L’Oréal, uvedl, že "L’Oréal neustále vylepšuje ekologickou stopu svých obalů. Touto inovací, která přeměňuje emise uhlíku na polyethylen, usilujeme o vyvinutí nového udržitelného řešení obalů. Máme ambici použít tento udržitelný materiál v naší lahvi šamponu a kondicionéru do roku 2024 a doufáme, že se k nám při používání této průlomové inovace přidají i další společnosti."

Zdroj: Tisková zpráva L’Oréal 3. 11. 2020

 


Datum uveřejnění: 3.11.20
Poslední změna: 4.1.2021
Počet shlédnutí: 25