Zprávy z tisku

Kolín chce obyvatelům rozdat kompostéry, zjišťuje zájem

Kolín 23. června (ČTK) - Kolín chce svým obyvatelům, kteří vlastní zahrady, rozdat zdarma kompostéry. Nyní prostřednictvím sociálních sítí a internetových stránek zjišťuje, kolik lidí bude mít o kompostér zájem. Náklady chce město pokrýt z dotace, řekl dnes novinářům místostarosta Michael Kašpar (STAN).

 
 

Kolín chce rozdat 900litrové kompostéry z plastu. "Jde o materiál, který se vyznačuje vysokou stabilitou a dlouhodobou životností. Je podle nás lepší než dřevěný kompostér, který brzy shnije," řekl Kašpar. Náklady na jeden kompostér se podle místostarosty pohybují od 1000 do 2000 korun. Minimální objednávka splňující podmínky dotace může být podle Kašpara za 500.000 korun. Konečná cena se pak bude odvíjet od počtu objednaných kusů.

"Oslovujeme občany, kteří mají pozemek v katastrálním území Kolín, jestli by měli o kompostér zájem. Jen během prvního dne se nám ozvalo kolem 150 lidí," řekl Kašpar. Město se tímto průzkumem podle něj chce vyvarovat objednání příliš mnoha kompostérů. "Nechceme, abychom objednali 2000 kompostérů, ale nakonec jich rozdali třeba jen 500," řekl Kašpar.

Lidé, kteří budou chtít získat kompostér zdarma, se budou podle Kašpara muset písemně zavázat, že po stanovenou dobu bude kompostér v katastru Kolína. "Chceme se vyvarovat tomu, aby to lidé třeba prodávali," dodal.

Kolín je město s téměř 31.000 obyvateli. Letos hospodaří s příjmy a výdaji ve výši 1,086 miliardy korun.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 26.6.2017

 


Datum uveřejnění: 23. června 2017
Poslední změna: 26. června 2017
Počet shlédnutí: 955