Zprávy z tisku

Kladno chystá komunitní kompostování, hledá zájemce

Kladno 25. října (ČTK) - Kladno chystá komunitní kompostování, hledá zájemce, kterým zapůjčí kompostér. Jeho správce pak musí doložit zájem minimálně deseti domácností, které se do kompostování zapojí. Město tak chce podpořit odpovědný přístup občanů k odpadům, informovala dnes ČTK mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová.

 
 

V rámci pilotního projektu zapůjčí Kladno dva kompostéry, když se systém osvědčí, jejich počet se rozšíří. "Nakládání s biologicky rozložitelným materiálem se neřídí zákonem o odpadech, ale pouze občanským zákoníkem. Proto je občanská iniciativa v kompostování velmi záslužným krokem," uvedl kladenský radní a předseda komise pro životní prostředí Petr Soudek (za Kladeňáci).

Zájemci, ze kterých bude vybírat kladenská komise pro životní prostředí, se musí přihlásit do 15. listopadu. Kromě zapojených domácností je třeba zajistit i místo pro kompostér a navrhnout způsob využití vzniklého kompostu. Komunitní kompostování funguje například také v Říčanech nebo některých částech Prahy.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 25.10.2019

 


Datum uveřejnění: 25.10.19
Poslední změna: 4.11.2019
Počet shlédnutí: 255