Zprávy z tisku

Jihomoravský kraj schválil 177 žádostí o dotace na kotle

Brno 25. května (ČTK) - Jihomoravští radní schválili dnes 177 žádostí téměř za 18 milionů korun z třetí části výzvy dotací na výměnu starých kotlů na tuhá paliva. Krajský úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

 
Foto: Wood Pellets_U.S.Department of Agriculture@Flickr.com
 

Lidé mohou žádosti podávat až do 30. září letošního roku. "V rámci třetí výzvy bylo schváleno v první a druhé části celkem 853 žádostí za cca 89 milionů korun. Třetí projekt je poslední šancí, jak získat dotace na výměnu starých zdrojů tepla na tuhá paliva. Je hlavně potřeba připomenout, že za dva roky bude zakázáno topit kotli na tuhá paliva," uvedl náměstek hejtmana Petr Hýbler (ANO).

Výše podpory je až 80 procent nákladů, nejvýše však 127.500 korun, zbytek musí doplatit sám žadatel. Cílem projektu je snížení emisí z lokálního vytápění.

Zájemci mohou díky dotaci vyměnit kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním za kotel s ekologičtějším zdrojem vytápění. Pořídit mohou samočinný i ruční kotel výhradně na biomasu, plynový kondenzační kotel a tepelné čerpadlo.

Ministerstvo životního prostředí rozdalo všem krajům na výměnu kotlů ve třech výzvách devět miliard korun. V každé z výzev Jihomoravský kraj obdržel kolem 130 milionů korun. Podle dřívějších informací je v kraji v provozu přes 20.000 neekologických kotlů.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 27. 5. 2020

 


Datum uveřejnění: 27.5.20
Poslední změna: 3.6.2020
Počet shlédnutí: 258