Zprávy z tisku

Investice na trhu obnovitelných zdrojů podle KPMG letos vzrostou

Investice na trhu s obnovitelnými zdroji energie letos meziročně vzrostou a dosáhnou úrovně roku 2011, kdy se uskutečnily transakce o celkové hodnotě 51,2 miliardy dolarů (985 miliard korun). Uvádí to dnes zveřejněná studie společnosti KPMG. Podle ní budou pro investory nejatraktivnější Spojené státy, Indie, Německo a Čína.

 
 

"Znamená to významný odklon investic od společností podnikajících v oblasti infrastruktury a veřejných služeb," řekl k očekávanému oživení trhu s obnovitelnými zdroji energie Otakar Hora z KPMG. Podle něj se po loňském útlumu trh vrátí na úroveň roku 2011.

    "Obnovitelná aktiva jsou atraktivní kvůli své dlouhodobé návratnosti s nízkým rizikem. A přestože je zřejmé, že sektor obnovitelných zdrojů energie jako celek ovlivňují změny v regulatorních podmínkách, v příštích deseti letech musí dojít k postupnému odstraňování dotací, aby odvětví mohlo stát bezpečně na vlastních nohou," uvedl Hora.

    Podle KPMG se náklady na výrobu obnovitelných zdrojů energie stále snižují, takže roste instalovaná kapacita obnovitelných zdrojů. Tři čtvrtiny odborníků oslovených KPMG předpokládají, že nové stavby v tomto oboru dál konstantně porostou.

Zdroj: EnviWeb

 


Datum uveřejnění: 23.1.13
Poslední změna: 23.1.2013
Počet shlédnutí: 270