Zprávy z tisku

Investice do obnovitelných zdrojů energie byly loni rekordní

Londýn 1. června (ČTK) - Celosvětové investice do obnovitelných zdrojů energie v loňském roce vystoupily na rekordních 285,9 miliardy dolarů (6,9 bilionu Kč) z předloňských 273 miliard USD. Uvedla to dnes výzkumná organizace REN21. Kapacity pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů se zvýšily o rekordních 147 gigawattů na 1849 gigawattů.

 
 

K růstu kapacit přispěl pokles nákladů na produkci sluneční a větrné energie, díky čemuž mohou obnovitelné zdroje lépe konkurovat fosilním palivům. Příznivé dopady ale měla rovněž vládní opatření na podporu čisté energie.

"Na těchto výsledcích je opravdu pozoruhodné, že jich bylo dosaženo v době, kdy se ceny fosilních paliv nacházejí na historických minimech, a že obnovitelné zdroje zůstaly výrazně znevýhodněny z hlediska vládních dotací. Na každý dolar vynaložený na podporu obnovitelných zdrojů připadly téměř čtyři dolary použité na udržení závislosti na fosilních palivech," uvedla výkonná tajemnice REN21 Christine Linsová.

REN21 ve své zprávě rovněž upozornila, že investice do obnovitelných zdrojů energie byly v loňském roce poprvé v historii vyšší v rozvíjejících se ekonomikách než ve vyspělých průmyslových zemích.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK  

 


Datum uveřejnění: 1. června 2016
Poslední změna: 2. června 2016
Počet shlédnutí: 824