Zprávy z tisku

Hradecký kraj navýšil podporu na výměnu kotlů o 2,2 mil.Kč

Hradec Králové 1. srpna (ČTK) - Královéhradecký kraj navýšil o zhruba 2,2 milionu korun podporu na výměnu neekologických kotlů na tuhá paliva. Původně schválená dotace pro květnovou výzvu k předkládání žádostí na tzv. kotlíkové dotace byla pět milionů korun, nově je přibližně 7,2 milionu korun. ČTK to dnes sdělili zástupci hejtmanství. Ve stanovené lhůtě podali uchazeči 90 žádostí o podporu v celkové hodnotě přes deset milionů korun. Dotační podmínky splnilo 84 z nich.

 
 

"Po navýšení alokace na zhruba 7,2 milionu je možné uspokojit 62 žadatelů o dotaci," uvedl Michal Friček z kanceláře hejtmana.

Další kolo dotací na výměnu neekologických kotlů na tuhá paliva začne v Královéhradeckém kraji 11. září. Rozdělovat se bude 150 milionů korun a žádosti mohou lidé podávat výhradně elektronickou cestou. Dosud kraj ve dvou dotačních vlnách rozdělil od roku 2016 mezi asi 5000 žadatelů přibližně 400 milionů korun.

Dotaci lze použít na kotel na biomasu, tepelná čerpadla a na plynové kondenzační kotle. Maximální výše podpory je až 127.500 korun, podpora může činit až 80 procent ceny kotle. Naopak podporu není možné získat na výměnu stávajícího kotle s automatickým přikládáním, stávajícího plynového kotle nebo lokálních topidel. Dosud lidé měli největší zájem o dotace na tepelná čerpadla, která si pořídili téměř v polovině případů.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 1.8.2019

 


Datum uveřejnění: 1.8.19
Poslední změna: 1.8.2019
Počet shlédnutí: 272