Zprávy z tisku

Frenštát pod Radhoštěm rozdá obyvatelům 800 kompostérů

Frenštát pod Radhoštěm (Novojičínsko) 31. října (ČTK) - Technické služby Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku začnou vydávat lidem 800 kompostérů o objemu 1100 litrů na využití rostlinného odpadu. Vydávat je budou do března, přednostně tuto nabídku dostanou lidé, kteří o kompostéry projevili zájem v dotazníkovém šetření v roce 2015. ČTK o tom dnes informovala mluvčí frenštátské radnice Iva Vašendová.

 
 

"Oprávněný zájemce o kompostér je ten, kdo vlastní na území města parcelu u rodinného domu, zahradního domku, chaty nebo případně samostatnou zahrádku, na které produkuje zelený odpad," uvedla referentka frenštátského odboru investic a rozvoje Alena Hlaváčová. Lidé budou mít kompostéry do konce roku 2022 půjčené, pak přejdou do jejich vlastnictví. Na pořízení kompostérů získalo město dotaci, pětileté výpůjční období souvisí s jejími podmínkami.

V březnu 2015 projevilo v dotazníkovém šetření zájem o kompostéry 630 obyvatel jedenáctitisícového města. "Tito občané budou pracovníky technických služeb přednostně osloveni prostřednictvím e-mailu či telefonicky a bude ověřeno, zda jejich zájem stále trvá a žadatel splňuje podmínky pro přidělení kompostéru. Následně budou zbylé kompostéry vydávány ostatním zájemcům," uvedla Vašendová.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 3.11.2017

 


Datum uveřejnění: 31. října 2017
Poslední změna: 3. listopadu 2017
Počet shlédnutí: 1238