Zprávy z tisku

Firma MIWA v Praze prezentuje technologie bezodpadové ekonomiky

Praha 25. září (ČTK) - V Praze na Petrském náměstí byl otevřen prostor Minimum Waste, který bude sloužit k ukázkám systému společnosti MIWA a dalších technologií tzv. cirkulární ekonomiky. MIWA má za cíl ve spolupráci s dalšími technologickými společnostmi do budoucna vybudovat platformu pro předcházení vzniku odpadu. Firma to dnes sdělila v tiskové zprávě.

 
 

Cirkulární ekonomika vychází z toho, že odpad v podstatě neexistuje. Biologické i technické komponenty produktu jsou navrženy tak, aby mohly cirkulovat, aby je bylo možné rozložit na suroviny a znovu použít. Látky biologického původu nejsou toxické, a mohou být proto kompostovány. Syntetické látky jsou navrženy tak, aby mohly být užity znova při spotřebě minimálního množství energie.

Projekt společnosti MIWA, který loni vyhrál mezinárodní soutěž Innovation Prize, přináší nový systém distribuce a prodeje produktů založený na opakovaně použitelných kapslích a skladových a prodejních jednotkách v obchodech. Technologie zajišťuje bezodpadovou cestu zboží od výrobce do prodejen a umožňuje prodej a nákup zboží bez obalu.

V prostoru je v současnosti prezentována technologie firmy MIWA, na což chce společnost navázat dalšími ukázkami současných technologických inovací. Během následujících měsíců se bude rozvíjet program panelů, seminářů a dalších událostí k tématům prevence vzniku odpadu a odpovědného životního stylu.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 25.9.2018

 


Datum uveřejnění: 25.9.18
Poslední změna: 2.4.2019
Počet shlédnutí: 29