EnglishRSSkontaktyčlenstvísitemapinzerce a reklama
Biom.cz
biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování a jejich využití

ZPRÁVY Z TISKU

Elektromobilita na jihočeských školách nadchla 612 dětí

Rok 2016 přinesl žákům z 13 základních a středních škol Jihočeského kraje nové poznatky o elektromobilitě. Umožnil to projekt Čistá mobilita a elektromobil live, podpořený Ministerstvem životního prostředí ČR.

Cílem projektu bylo především umožnit kontakt a osobní zkušenost s elektromobilitou budoucí generaci uživatelů a tím přispět k udržitelnému rozvoji země, ve které žijí. 

V prezentaci Mgr. Jaromíra Vegra, předsedy Asociace pro elektromobilitu České republiky, se žáci dozvěděli zajímavé informace o elektromobilitě, jejím stavu ve světě i v ČR, jejích dopadech na životní prostředí ve srovnání s dopravními prostředky poháněnými fosilními palivy a mnohé další. Největší úspěch však slavila prezentace segwaye a elektromobilu "na živo" včetně možnosti vyzkoušet si jejich řízení na vlastní pěst. 

Do projektu se zapojilo celkem 612 dětí. 

Všechny výše jmenované prezentace proběhly bezplatně. Projekt Čistá mobilita a elektromobil live zrealizoval spolek Energy Centre České Budějovice, z.s.

Zdroj: Tisková zpráva Energy Centre České Budějovice 18.1.2017

 

Datum uveřejnění: 16. ledna 2017
Poslední změna: 18. ledna 2017
Počet shlédnutí: 450


 
© 2001-2009, CZ Biom  -  České sdružení pro biomasu,  Opletalova 7/918, 111 44 Praha 1,   Tel.: 604 856 036,   E-mail: sekretariat@biom.cz
Webhosting/ webdesign / publikační systém TOOLKIT - Econnect
Treti ruka energieplus Česká peleta Ekologie, pasivní domy, solární energie, alternativní zdroje, zelené bydlení EnviWeb - portál pro ochranu a tvorbu životního prostředí Ekolist po drátě Portál Energetika Internetové energetické konzultační a poradenské středisko Lesnicko-dřevařský www server