Zprávy z tisku

Elektrická akumulační stanice EnergyCloud HOME získala prestižní ocenění ZLATÝ AMPER 2018

Společnost EnergyCloud se svou elektrickou akumulační baterií zvítězila v prestižní soutěži o nejpřínosnější exponát veletrhu AMPER 2018 v Brně. O oceněných rozhodla odborná hodnotitelská komise, která zasedala v mezinárodním složení. Z 29 exponátů vybrala pět nejlepších, které získaly cenu ZLATÝ AMPER 2018. Slavnostní předávání proběhlo 20. 3. 2018 v konferenčním sálu P1 brněnského Výstaviště.

 
 

Elektrická akumulační stanice EnergyCloud HOME je založena na principu výroby elektrické energie ze střešních fotovoltaických elektráren a ukládání této energie do baterií na pozdější využití. Když slunce svítí, baterie se nabíjí čistou energií a když nesvítí nebo vypadne proud, elektřina se spotřebovává z baterií. Systém EnergyCloud umožňuje na jedné straně zcela uzavřený ostrovní provoz. Na druhé straně naopak nabízí propojení velkého množství decentralizovaných lokálních výrobců i spotřebitelů energie jedním řídícím systémem, a tvoří tak unikátní energetickou síť jako jednu virtuální elektrárnu. Baterie tak zajišťují energetickou soběstačnost a díky využívání obnovitelných zdrojů šetří planetu i náklady na energie.

Mezi hlavní výhody tohoto projektu patří optimalizace elektrické energie, snížení rezervovaného příkonu, snížení celkových nákladů v rámci energetického hospodářství a v neposlední řadě také stabilizace distribuční sítě. Společnost EnergyCloud spustila sériovou výrobu baterií v roce 2017 a po úspěších na tuzemské scéně jednají o zakázkách mimo jiné v Číně nebo v Jihoafrické republice. „Náš projekt se těší čím dál větší popularitě. I proto jsme naše baterie přihlásily do soutěže o ZLATÝ AMPER a netrpělivě čekali na její vyhlášení. Z ocenění máme samozřejmě obrovskou radost a máme díky němu o motivaci do další práce navíc,“ říká majitel společnosti EnergyCloud Tomáš Jelínek.

Veletrh AMPER se rozvíjí již 25 let a je považován za největší veletrh elektrotechniky v České republice a na Slovensku. Poslední ročník veletrhu navštívilo na 43 800 návštěvníků, kteří zhlédli expozice 600 firem z 22 zemí světa. Z Prahy na brněnské Výstaviště se veletrh přesunul v roce 2011 a světové firmy zde vystavují své elektrotechnické novinky už sedmým rokem.

Zdroj: Tisková zpráva EnergyCloud 22.3.2018

 


Datum uveřejnění: 22.3.18
Poslední změna: 22.3.2018
Počet shlédnutí: 1397