Zprávy z tisku

Domácnosti s nízkým příjmem v Ústeckém kraji mohou získat dotaci na výměnu kotlů

Ústí nad Labem 24. března (ČTK) - Ústecký kraj bude zřejmě od poloviny června přijímat žádosti o dotace na výměnu starých kotlů. Dostat příspěvek na pořízení nového tepelného zdroje budou moci domácnosti s nízkými příjmy. Z programu ministerstva životního prostředí dostane samospráva v první fázi přes 80 milionů korun, za což lze podle předpokladů vyměnit 646 tepelných zdrojů. Zapojení do programu schválili krajští radní, informoval dnes média hejtman Jan Schiller (ANO).

 
Foto: moses@Pixabay.com
 

Zdroje tepla 1. a 2. emisní třídy na pevná paliva s ručním přikládáním nebude možné od 1. září používat. Získat dotaci lidé z nízkopříjmové skupiny mohou, pokud je vymění za tepelné čerpadlo, kotel na biomasu nebo plynový kondenzační kotel. Podmínky a výše dotace budou teprve upřesněny.

Ústecký kraj bude zajišťovat veškerou administrativu. Žádosti se budou podávat elektronicky. Kraj předpokládá, že příjem žádostí začne 15. června. Pokud jich přijde více, než má kraj peněz na rozdělení, bude moci požádat o navýšení finančních prostředků z ministerstva.

Dotace na výměnu starých kotlů čerpají Severočeši od roku 2013. Nejprve se na ně skládal kraj s ministerstvem životního prostředí, později celou částku začal vyplácet stát. Zájem v prvních ročnících byl tak velký, že žadatelé před úřadem i spali.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 24. 3. 2022

 


Datum uveřejnění: 24.3.22
Poslední změna: 31.3.2022
Počet shlédnutí: 220