Zprávy z tisku

Brněnské výstaviště zaplní od neděle zemědělské stroje

Brno 4. dubna (ČTK) - Až 40.000 návštěvníků očekávají tuto neděli pořadatelé na úvodní den zemědělského veletrhu Techagro. Generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš dnes řekl novinářům, že výstaviště bude zaplněné celé a poptávka převyšuje dostupnou plochu. Na třetí největší evropský veletrh tohoto zaměření pravidelně jezdí kolem 100.000 lidí. V neděli, kdy veletrh začíná, bývá nápor nejvyšší.

 
 

"Veletrh je pro nás logisticky velice náročnou záležitostí, dokonce jsme zbourali jeden nepotřebný pavilonek, abychom uvolnili plochu pro montované haly," uvedl Kuliš. Techagro letos potrvá od 8. do 12. dubna.

Veletrh je velice silně obsazený i přesto, že v době hospodářské krize Veletrhy Brno slýchávaly od vystavovatelů, že podobně jako u výrobců automobilů není podobná výstava potřeba. Zatímco Autosalon zanikl, Techagro se vyprofilovalo do jednoho z největších evropských veletrhů ve svém oboru. Letos nabídne v pavilonu K i přehlídku historické techniky.

Na veletrhu Techagro a přidružených akcích bude letos vystavovat 722 firem ze 37 zemí. Celková plocha veletrhu bude 200.000 metrů čtverečních.

Techagro je největší veletrh v sudých letech - další dva, v Hannoveru a v Paříži, se konají v lichých letech. Podle Kuliše nelze pořádat Techagro každý rok, protože inovační cyklus v oboru zemědělské techniky jsou dva roky.

Veletrh zemědělské techniky Techagro doplňuje lesnický a myslivecký veletrh Silva regina a veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví Biomasa. Na trojici veletrhů se představí trendy a nejnovější technologie. Současná zemědělská technika je podle odborníků vybavená elektronikou, umí například používat GPS navigaci nebo údaje, které sama shromáždí z obdělávané plochy.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 6.4.2018

 


Datum uveřejnění: 6.4.18
Poslední změna: 6.4.2018
Počet shlédnutí: 1344