Zprávy z tisku

Břeclav má v Poštorné nové sběrné místo odpadu a nákladní elektromobil

Břeclav 2. září (ČTK) - Nové sběrné místo odpadu pro ukládání odpadu z domácnosti, starého nábytku, textilu, kovů, dřeva, bioodpadu nebo rostlinných olejů mohou od nynějška využívat lidé v břeclavské části Poštorná. Zástupci vedení města sběrné místo dnes otevřeli a představili také nový nákladní elektromobil, břeclavská radnice o tom informovala v tiskové zprávě.

 
Foto: breclavsky.denik.cz
 

Lidé z Poštorné, ale také například z Charvátské Nové Vsi, museli dosud s odpadem jezdit přes město na sběrné místo v Břeclavi. Nové sběrné místo je v ulici Hájová za poštorenským hřbitovem.

Zástupci vedení města také dnes představili nový nákladní elektromobil, který budou využívat Technické služby. "Máme autobusy, které jsou relativně čisté, a teď se přidáváme k těm, kdo mají ve svém vozovém parku elektromobily. Protože tato vozidla jezdí primárně uvnitř města, slibujeme si od nich menší znečištění jak výfukovými plyny, tak hlukem. Druhé takové auto bude dodáno zhruba za měsíc," uvedl místostarosta Jakub Matuška (Mladí a neklidní).

Za první vůz zaplatilo město 300.000 korun, druhý vůz bude větší a jeho cenu zatím radnice nezveřejnila. Břeclav na oba vozy získala dotaci, která pokryje 40 procent nákladů.

Elektromobil umožní díky svému tichému chodu zajišťování některých prací i v nočních hodinách.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 2. 9. 2021

 


Datum uveřejnění: 2.9.21
Poslední změna: 8.9.2021
Počet shlédnutí: 346