Zprávy z tisku

Blansko zavede kontejnerový svoz bioodpadu i v centru

Blansko 18. prosince (ČTK) - Blansko příští rok zavede kontejnerový svoz bioodpadu i na území centrální části. Uspělo s žádostí o dotaci a pořídí pro tento účel 800 hnědých sběrných nádob, které zdarma rozdá domácnostem. Vedení města to uvedlo v tiskové zprávě. V centru nyní funguje pytlový svoz, svoz kontejnerů od jara funguje v místních částech.

 
 

Výše dotace je 1,7 milionu korun. Hnědé nádoby o objemu 240 litrů budou určené pro obyvatele rodinných domů, kdy každá domácnost bude mít nárok na jeden kontejner. Nutné ale je podat závaznou přihlášku.

"Stačí na e-mailovou adresu nadobybro@blansko.cz zaslat kontaktní údaje, jako jsou jméno, adresa a telefonní číslo. Mohou také vyplnit papírový formulář a odevzdat ho buď v informační kanceláři Blanka nebo do podacích schránek v obou budovách městského úřadu," uvedla vedoucí odboru správy a rozvoje města Petra Skotáková. Doplnila, že přihlášku je zapotřebí podat do konce ledna 2021.

Kontejnery budou lidem k dispozici na jaře, v momentě, kdy bude rozdáno, město zruší svoz pytlů. Možností pro třídění bioodpadu, která zůstane, jsou velkokapacitní kontejnery o objemu 1100 litrů umístěné na sídlištích a u zahrádkářských kolonií. Lidé nadále budou moci bioodpad odvézt i do městské kompostárny nebo do sběrných středisek odpadů v Horní Lhotě a v ulici Na Brankách.

V místních částech Blanska funguje svoz kontejnerů na bioodpad od jara, město tehdy díky dotaci pořídilo pro domácnosti k tomuto účelu 1000 kontejnerů. Podle statistik odboru komunální údržby lidé v Blansku ročně vytřídí kolem 1500 tun bioodpadu.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 18. 12. 2020

 


Datum uveřejnění: 18.12.20
Poslední změna: 19.12.2020
Počet shlédnutí: 560