Zprávy z tisku

Amper Market rozsvítí Pražský hrad

Společnost Amper Market se postará v letech 2017 a 2018 o veškeré osvětlení Pražského hradu. Správě Pražského hradu dodá elektrickou energii v ročním objemu 7,6 GWh. Správa Pražského hradu se stará jak o Pražský hrad a jeho rozsáhlý areál, tak i o zámek v Lánech. Dodaná elektřina bude zhruba ze 37 % vyrobena z obnovitelných zdrojů.

 
 

Amper Market tak úspěšně pokračuje v akvizici nejvýznamnějších zákazníků z veřejného sektoru. K těm patří v roce 2017 i největší města České republiky. Společnost dodává elektřinu Praze, Brnu i Ostravě. Objem zakázky pro hlavní město, získané prostřednictvím burzy PXE, dosáhne v roce 2017 cca 30 GWh. Městu Brno dodá Amper Market navíc i zemní plyn.

Portfolio velkých zákazníků z veřejného sektoru doplňují i tři kraje: Karlovarský, Olomoucký a Vysočina.

„Zisk tak prestižní zakázky nás samozřejmě velmi těší a jsme na něj patřičně hrdí. Dokazuje to, že jsme osvědčený partner veřejného sektoru. Potvrzuje se také správnost jedinečného obchodního modelu, který staví na spojení našich vlastních zdrojů a nákupů na burzách. To nám umožňuje, abychom byli nejlevnější na všech otevřených obchodních platformách, kde se soutěží o veřejné zakázky,“ říká předseda představenstva společnosti Amper Market Jan Palaščák.

Obce tvoří podstatnou část zákazníků společnosti Amper Market a firma s nimi obchoduje jak v rámci přímých výběrových řízení, tak prostřednictvím energetické burzy PXE. Nedávno se probojovala do první desítky dodavatelů veřejnému a průmyslovému sektoru v České republice a dosáhla na medailové pozice v žebříčku nejférovějších dodavatelů v rozsáhlém průzkumu serveru Srovnam.cz.

Jako významný inovátor se firma soustřeďuje i na alternativní zdroje energie a všem svým zákazníkům dodává elektřinu vyrobenou ze zhruba 37 % právě tímto způsobem. Jde o energii ze zdrojů v majetku firmy i od nasmlouvaných dodavatelů.

Zdroj: Tisková zpráva Amper Market 26.4.2017

 


Datum uveřejnění: 26. dubna 2017
Poslední změna: 26. dubna 2017
Počet shlédnutí: 786