Zprávy z tisku

Pražský magistrát rozdělí žadatelům o peníze na výměnu kotlů 1,52 milionu Kč

Praha 5. února (ČTK) - Pražský magistrát rozdělí mezi žadatele o peníze na výměnu kotlů za ekologičtější zařízení 1,52 milionu korun. Dotace dostane nyní devět žadatelů. Peníze vezme město z tzv. páté výzvy programu kotlíkových dotací, pro které má v této fázi vyčleněno 10,3 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Pořízení ekologického vytápění do domácností má přispět ke zlepšování kvality ovzduší. První výzva kotlíkových dotací začala v červenci 2015 a peníze na tyto dotace dostává magistrát od ministerstva životního prostředí.

 
Foto: Momentmal@Pixabay
 

Projekt je zaměřený na vlastníky rodinných domů, bytů nebo trvale obývaných staveb původně určených pro rekreaci, kteří k vytápění stále používají ekologicky nevyhovující kotel na pevná paliva a spadají do skupiny nízkopříjmových domácností.

Žadatelé nyní dostanou od hlavního města dotaci 130.000 Kč nebo 180.000 korun, podle toho, o jaký typ zařízení při výměně jde. Nižší částku dostanou lidé, kteří chtěli příspěvek na instalaci kotle na biomasu se samočinnou dodávkou paliva. Tu vyšší potom ti, kteří si pořizují tepelné čerpadlo.

V předchozí čtvrté výzvě kotlíkových dotací si v hlavním městě podalo žádost o dotaci 103 žadatelů a schváleno bylo 82 žádostí. Z toho magistrát z různých administrativních důvodů pro nesplnění podmínek zatím vyřadil 21 žadatelů a další dva odstoupili na vlastní žádost. K dnešnímu dni tak město vyplatilo žadatelům, kteří splnili podmínky, 9,5 milionu Kč. Některým žadatelům ještě nevypršela lhůta na provedení realizace.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 5. 1. 2024

 


Datum uveřejnění: 5.2.24
Poslední změna: 5.2.2024
Počet shlédnutí: 290