autoři článků

 BPOWER

BPOWER

, Česká republika

Společnost BPOWER, a. s. byla založena v roce 2009 jako investiční společnost (původně BPOWER INVESTMENT, a. s.) s cílem realizovat investice v oboru obnovitelných zdrojů energie. Postupně se z této ryze investiční společnosti stala inženýrská společnost, která si klade za cíl najít pro zákazníky optimální řešení a realizovat dodávky elektráren v oblasti malé energetiky.

Od roku 2011 tak společnost BPOWER, a.s. začíná úzce spolupracovat s předními světovými výrobci technologií pro výrobu elektrické energie – systémy ORC. Z České republiky postupně expanduje dále na Slovensko, Maďarsko a Chorvatsko, kde zakládá své vlastní pobočky. Obchodní a realizační působnost dál rozvíjí také v Německu a celé západní Evropě.

Do konce roku 2015 již společnost BPOWER, a.s. zastřešuje komplexní servis pro více jak 45 zařízení, resp. elektráren, využívajících systémů ORC v rámci celé Evropy. V průběhu následujících dvou let se flotila ORC zařízení rozrůstá na více jak 200 servisovaných jednotek, které jsou výhradně pod správou společnosti BPOWER. Od roku 2017 vlivem rostoucí poptávky z celého světa se obchodní teritorium společnosti BPOWER neomezuje jen na Evropu, ale i na asijské trhy a pacifickou oblast. Na začátku roku 2018 společnost BPOWER zakládá společný podnik s japonskou firmou SPI Solar s názvem BPOWER Japan se sídlem v Osace.

V letech 2019 a 2020 se společnosti BPOWER podařilo významně posílit na zahraničních trzích. Vznikly nové akvizice v Srbsku, Bulharsku, Polsku na Slovensku a Mikronésii. Navzdory všem opatřením v souvislosti s onemocněním Covid-19 tak pokračuje dynamický rozvoj společnosti.

Součástí komplexních služeb společnosti BPOWER, a.s. je poskytování profesionálního servisu pro všechna svá zařízení. Společnost disponuje vlastním servisním dispečinkem s detailním monitoringem a správou dat z jednotlivých lokalit a samozřejmě zákaznickou hot-line telefonní linkou.

Hlavní sídlo společnosti 

BPOWER, a.s.
Dolní 102
580 01 Havlíčkův Brod

Email: info@bpower.cz
Datová schránka: a4siy2e

Specializace: Bioplyn, Spalování biomasy

Seznam článků (1. autor):

Biometan, Bioodpady a kompostování, Bioplyn, Obnovitelné zdroje energie