Novinky

Stop-stav pro program Zelená úsporám

 
 

Státní fond životního prostředí SFŽP pozastavil od konce října 2010 přijímání nových žádostí o dotace z programu Zelená úsporám. Zapříčinil to prý vysoký nárůst počtu žádostí hlavně v druhé polovině roku 2010. nyní je potřeba především  upřesnit částku, která na program Zelená úsporám zbývá. Stop-stav prorgamu Zelená úsporám se předpokládá minnimálně do února roku 2011.

Dosud bylo v programu Zelená úsporám podáno přes 50.000 žádostí. Těch, kteří již vlastní projekty podali, by se změna neměla týkat.

Další finanční zdroje by mohly být získány na počátku roku 2011 a program Zelená úsporám by se mohl v únoru 2011 opětovně otevřít. Finanční zdroje by měly být znovu získány prodejem emisních povolenek. O tyto prostředky se však očekává boj mezi dalšími sektory, především průmyslem a dopravou.

CZ Biom pro účely programu Zelená úsporám vytvořil speciální stránky zabývající se detailně problematikou vytápění peletami a dalšími tvarovými biopalivy v rodinných domech na svých stránkách v rubrice "pelety a brikety". Přímý odkaz ZDE.


 
 

Zdroj (autor):
Web: http://
Kontaktní e-mail:

Datum uveřejnění: 26.10.10
Poslední změna: 26.10.2010
Počet shlédnutí: 388