Odborné články

MOTORGAS již od roku 1992 nadáni technikou

Firma MOTORGAS byla založena v roce 1992. Zakladatelé firmy se nechali inspirovat vlastními zkušenostmi, které nabyli při vývoji prvních českých plynových motorů značky ČKD. Dodnes je MOTORGAS zejména technicky orientovanou firmou, těžící z hlubokých českých inženýrských a strojírenských tradic, ale také koukající se do budoucna. Společnost se postupně rozrostla do prostředí států V4 a naše dceřiné společnosti naleznete v Polsku, na Slovensku i v Maďarsku, kde máme historicky rozmístěno nejvíce výrobků. Dále naše stroje naleznete v Evropě - Holandsku, Velké Británii, Litvě, Nizozemsku, Francii, Itálii, ale také v Rusku a USA, kde spolupracujeme s místními zavedenými společnostmi. Prostřednictvím další naší dceřiné společnosti Pevot s.r.o. nabízíme také zákazníkům dieselagregáty a služby s tím spojené.

Výrobky a služby

Od samého počátku se MOTORGAS soustředí na plynové motory a výrobu kogeneračních jednotek. V devadesátých letech jsme do českého prostředí významně zapsali americké motory Waukesha, které dodnes pracují převážně na čistírnách odpadních vod. Dnes stavíme zejména na plynových motorech MAN. Tyto precizní motory se špičkovými parametry vyhledává stále více provozovatelů. Naše výroba kogeneračních jednotek si udržuje charakter zakázkové, či malosériové výroby, jak pro motory na zemní plyn, tak i pro motory na bioplyn. Naše jednotky jsou navrženy s důrazem na maximální spolehlivost a jednoduchost údržby.

S pomocí dlouhodobě ověřených partnerů, jsme schopni vytvořit kogenerační jednotku přímo dle aktuálních požadavků zákazníka. Kogenerační jednotka se dá využít nejen na výrobu elektrické a tepelné energie, ale také za pomoci absorpční jednotky i na výrobu chladu z vyrobeného tepla. Dále je možnost ostrovního zapojení, kdy se celá technologie může využít jako záložní zdroj.

Hladký chod, ovládání a dálkový monitoring kogeneračních jednotek nám zaručují řídící systémy od společnosti ComAp. Ovládání a regulaci plynu zajišťují komponenty od společnosti Heinzmann, u které jsme oficiálním distributorem pro Českou a Slovenskou republiku. Naše společnost se může pyšnit více než 250 kogeneračními jednotkami s celkovým výkonem 70 MWe pracujících po celém světě.

Servis a servisní síť

Pro uživatele je snad ještě důležitější kvalita servisu a kapacita servisní sítě. Uvědomujeme si, jaké ztráty může způsobit i krátkodobý výpadek, proto stále pracujeme na trvalém rozvoji kapacity servisu, aby odpovídala rostoucímu množství strojů, díky tomu zahajujeme opravy do 24 h. Jelikož jednotky sami vyrábíme, nedochází ke zbytečným prodlevám u mimořádných oprav.

Náš výrobek je nám vlastní a většinu dílů držíme skladem. Dálkový monitoring 24/7 a dokonalá znalost našich jednotek, nám umožňuje velkou část závad trvale, nebo dočasně odstranit na dálku tak, aby nedocházelo k přerušení provozu a zbytečným ztrátám. Servisní pobočky máme po celé ČR. Momentálně máme pět tuzemských servisních poboček, s tím, že pracujeme na otevření šesté. Uvědomujeme si výhodu lokálně pracujících týmů servisních techniků, kteří dobře znají problematiku daných lokalit. Pozitivním dopadem pro zákazníka je rychlejší reakční doba, kratší dojezdová vzdálenost, a s tím spojené nižší servisní náklady.

Držíme krok s dobou

V současné době se upírá pozornost tuzemských provozovatelů kogeneračních jednotek na biomasu směrem k biometanizaci.  Tento nový způsob využití obnovitelných zdrojů pro výrobu biometanu, již pozorujeme nějakou dobu. Navázali jsme spolupráci s řadou západních společností a nasbírali jsme množství zkušeností s využitím našich jednotek v rámci moderních biometanových stanic.

Velkým tématem pro celou Evropu je i snižování emisí. Díky zkušenosti s aplikací v městské zástavbě např. v centru Londýna, jsme schopni snížit emise škodlivých látek ke splnění jakéhokoliv předpisu. Jednotky je možno vybavit oxidačním katalyzátorem, nebo technologií SCR.

Reference “Bioplynky”

V loňském roce nastartovala naše firma program “Bioplynky” na tuzemské scéně, ve kterém už máme první úspěchy, jak v instalaci nových technologií, tak i se servisem stávajících jednotek u zákazníka.

Více o referencích naleznete zde

Moderní zázemí

Sídlo firmy můžete navštívit osobně v průmyslovém areálu v Praze 9 – Čakovicích. Zde je centrálně umístěná většina řídících a administrativních činností naší firmy, projekční a vývojové oddělení, centrála servisu, sklad náhradních dílů a hlavně montážní dílna, včetně zkušebny kogeneračních jednotek.

Veškeré další informace a kontakty naleznete na našich webových stránkách www.motorgas.cz.

 

Jménem naší společnosti a celého týmu děkujeme za pozornost a těšíme se na spolupráci.

 

Lukáš Badin I Obchodní zástupce pro bioplynové stanice

Tel.: + 420 734 753 168  E-mail: badin@motorgas.cz

PR článek

Článek: Tisknout s obrázky | Tisknout bez obrázků | Poslat e-mailem

Související články:

Popularita biometanu roste. Nahradit může až čtvrtinu spotřeby plynu
Uhlíková neutralita, bioenergetika a CCS
Energie z odpadu: Alternativa ke skládkování
Chladič eCooler. Jako automobil, který nepotřebuje tankovat
Bioplynka to je srdcová záležitost. Tak to musí být, jinak tato práce dělat nejde
Dopady podpory obnovitelných zdrojů na českou ekonomiku
Rozhovor s oceněným podnikem ZD Haňovice

Zobrazit ostatní články v kategorii Biometan, Bioplyn, Obnovitelné zdroje energie

Datum uveřejnění: 28.7.2021
Poslední změna: 28.7.2021
Počet shlédnutí: 1922

Citace tohoto článku:
MOTORGAS, : MOTORGAS již od roku 1992 nadáni technikou. Biom.cz [online]. 2021-07-28 [cit. 2024-04-22]. Dostupné z WWW: <https://biom.cz/cz-pelety-a-brikety-obnovitelne-zdroje-energie-bioplyn-spalovani-biomasy-bioodpady-a-kompostovani-biometan/odborne-clanky/motorgas-jiz-od-roku-1992-nadani-technikou>. ISSN: 1801-2655.

Komentáře:
ilustrační foto ilustrační foto ilustrační foto ilustrační foto ilustrační foto