Zprávy z tisku

Obyvatelé Prahy 6 získají tři nové kompostéry na bioodpad

Praha 10. června (ČTK) - Obyvatelé Prahy 6 získají od radnice další tři kompostéry na bioodpad, umístěny budou na Břevnově, ve Vokovicích a na Petřinách. Mají snížit množství směsného odpadu, ČTK o tom informoval mluvčí šesté městské části Marek Zeman. Pořízení kompostérů vyjde radnici na zhruba 380.000 Kč a zprovozněny budou od 12. a 14. června. Přibydou tak k prvním třem kompostérům, které již fungují na sídlišti Červený vrch, ve Velflíkově ulici a na Petřinách.

 
 

Podle radního pro životního prostředí v Praze 6 Petra Palackého (Zelení) společné kompostéry vedou ke snížení množství směsného odpadu, který končí ve spalovně. "Také motivují ke sběru bioodpadu, který tvoří až 40 procent odpadů v domácnosti a z něhož vznikne hodnotná surovina," sdělil.

Kompostér na Petřinách v parku v ulici Volavkova bude zprovozněn 12. června v 17:00 a kompostéry ve vnitrobloku Břevnovská a ve Vokovicích v ulici Arabská 14. června v 17:00 a 18:00, kdy proběhne jejich křest. Součástí křtu bude i přednáška, kde se zájemci mimo jiné dozvědí o tom, jak správně třídit bioodpad a jak kompostéry fungují.

Obyvatelé těchto lokalit tak budou moci do kompostérů zdarma ukládat vytříděný bioodpad, který se poté změní na kvalitní hnojivo. Výsledný kompost lze využít pro pěstování v zahradě nebo péči o zeleň. Všechny kompostéry mají tři komory, do jedné se bioodpad ukládá, v druhé probíhá přeměna na kompost a ze třetí se hnojivo odebírá.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 10. 6. 2023

 


Datum uveřejnění: 10.6.23
Poslední změna: 13.6.2023
Počet shlédnutí: 186