Zprávy z tisku

Na bývalé skládce roste listnatý les

Již několik let byla bez užitku ponechána skládka v lokalitě Vápenice, kterou naplnil v minulosti převážně stavební odpad. V loňském roce byl povrch skládky na náklady obce zavezen zeminou a zrekultivován pro další využití.

 
 

"Toho se ujali pracovníci Školního polesí Hůrky, kteří zde v podzimních měsících vysázeli bukové a dubové sazenice," řekl včera starosta obce Ladislav Šabat.

Bukové odrostky byly v takzvané obalované sadbě pro lepší ujmutí, dubové sazenice použili lesáci prostokořenné. Smíšený les dubů a buků je velmi odolný proti větru a opad listí zároveň zvyšuje kvalitu půdy. Celý zalesněný prostor lesáci oplotili, aby sazenice ochránili proti okusu lesní zvěří.

Zdroj: Listy Písecka
Datum: 13.01.2006
Autor: hb

 


Datum uveřejnění: 13.1.06
Poslední změna: 13.1.2006
Počet shlédnutí: 194