Novinky

Soutěž Přeměna odpadů na zdroje je otevřena všem zájemcům až do 15. dubna

 
 

Již třetí ročník soutěže Ministerstva průmyslu a obchodu „Přeměna odpadů na zdroje“ je v plném proudu. Má za cíl motivovat zejména podnikatele, živnostníky, města a obce a také studenty a žáky všech stupňů škol ke kreativitě a vynalézavosti při opětovném zhodnocení materiálů a výrobků, které ukončily svoji životnost.

Mohou tak dát těmto vysloužilým předmětům šanci na druhý život, aby ve formě druhotné suroviny nebo nového výrobku byly i nadále k užitku.

 „Dlouhodobým cílem Ministerstva průmyslu a obchodu je motivovat zejména podnikatele ve všech výrobních odvětví a v sektoru stavebnictví, představitele měst a obcí, pedagogy všech vzdělávacích zařízení a další odbornou i občanskou veřejnost, k pozitivnímu přístupu k výrobkům a materiálům vyrobeným z druhotných surovin. Šíření osvěty je cestou, jak oslovit a poskytnout informace o oběhovém hospodářství co nejvíce lidem,“ uvádí ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.  

Jako v minulých ročnících soutěže i v tomto 3. ročníku lze soutěžit v některé ze sedmi kategorií. Na vítěze čekají zajímavé ceny. Od ročního kurzu nástavbového vysokoškolského studia celoživotního vzdělávání v oblasti oběhového hospodářství až po zážitkové ceny v obdobném rozsahu jako ve 2. ročníku.

Vítězné i nominované projekty a díla přihlášená do soutěže budou prezentovány na odborných konferencích a seminářích, budou zveřejněna na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu, mediálních i odborných partnerů soutěže a budou tvořit hlavní část Katalogu z 3. ročníku soutěže.

Přihlášení do soutěže je jednoduché, stačí vyplnit on-line přihlášku na adrese: https://druhotnasurovina.mpo.cz v termínu do 15. dubna 2019.

Vítězové budou slavnostně vyhlášeni a oceněni ve Valdštejnském paláci  v historických prostorách Senátu ČR 6. června 2019. Podrobnosti o každé ze sedmi kategorií a další informace najdete na webu soutěže.


 
 

Zdroj (autor): Ministerstvo průmyslu a obchodu
Web: http://www.mpo.cz
Kontaktní e-mail:

Datum uveřejnění: 26.3.19
Poslední změna: 26.3.2019
Počet shlédnutí: 5434