Akce

Webinář Green Deal: legislativa plná příležitostí

čtvrtek 4. června 2020 17:00 (Česká republika, 350,- Kč)
Online webinář na téma "Green Deal: legislativa plná příležitostí" proběhne 4. 6. 2020 od 17:00 do 18:15. Odkaz ke sledování dostanou registrovaní účastníci.
Místo konání: ONLINE;
Pořádá: CIRA Advisory, http://www.ciraa.eu

Podrobnosti o akci: https://incien.org/event/green-deal-legislativa-plna-prilezitosti/
Evropská ekologická dohoda Green Deal přinesla celou řadu konkrétních opatření, byla předložena Evropskou komisí pod vedením Ursuly von der Leyen dne 11. prosince 2019, která stanovila ambiciózní plán směřující ke klimaticky neutrální cirkulární ekonomice, kde je hospodářský růst oddělen od využívání zdrojů.

Na Green Deal navazuje i nový Akční plán pro cirkulární ekonomiku, který budou jednotlivé státy převádět do národních legislativ, a tak je opravdu dobré vědět, co se chystá.

Webinář představí

  • příležitosti, které s cirkulární ekonomikou souvisí,
  • na konkrétních příkladech vysvětlí základní principy i pojmy
  • nový Akční plán pro cirkulární ekonomiku a jeho aplikace do národních legislativ
  • chronologický přehled legislativních změn

Přednášející

Soňa Jonášová je ředitelkou a zakladatelkou Institutu Cirkulární Ekonomiky a zároveň spoluzakladatelkou CIRA Advisory s.r.o., konzultační firmy se specializací na cirkulární ekonomiku. Hlavní témata, kterým se Soňa věnuje, jsou uzavírání biologických a technických cyklů v rámci udržitelného rozvoje společnosti, rozvoj nových ekonomik, řešení nakládání s odpadem a technologické ekoinovace. Poskytuje strategické, odborné poradenství v oblasti cirkulární ekonomiky. Je členkou poradních sborů a pracovních skupin zaměřených na využívání druhotných surovin a rozvoje chytrých měst a regionů (MŽP/MPO/MMR). Je také členkou Komise pro problematiku klimatu, poradního orgánu Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace.

VSTUPENKY

 

 

Datum uveřejnění: 1.6.2020
Poslední změna: 01.06.2020
Počet shlédnutí: 197