Akce

Evropský týden mobility 2020

středa 16. září 2020 - úterý 22. září 2020 (Evropská unie)
Od 18. 5. 2020 se může vaše město, či vesnice registrovat do Evropského týdne mobility. Evropský týden mobility (ETM) je každoroční iniciativa Evropské komise, která upozorňuje na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a inspiruje k možným řešením. Tato iniciativa probíhá pravidelně, třetí týden v září, a končí Dnem bez aut. V České republice ji zaštiťuje Ministerstvo životního prostředí a zprostředkovává tak městům, obcím i regionům možnost realizovat řadu aktivit na téma udržitelné dopravy. Běžně samosprávy v rámci ETM pořádají výlety, procházky, bezpečnostní akce, přednášky a semináře.
Místo konání: ; Celá EU
Pořádá: Ministerstvo životního prostředí, http://www.mzp.cz
Letošní ročník má vzhledem k okolnostem uvolněná pravidla, a tak letos nečekejte žádné podmínky. Zapojit se může opravdu každý! Není nutné se předem zavázat k jakékoliv akci, avšak zůstávají doporučené aktivity:

  • Připravte pro obyvatele mezi 16. a 22. zářím 2020 týden aktivit na téma mobility. Ty můžete naplánovat přímo v ulicích nebo online.
  • Oslavte Den bez aut a vyčleňte některé jinak motorizované oblasti alespoň na jeden den chodcům, cyklistům a veřejné dopravě. Zaveďte alespoň jedno nové trvalé opatření, které bude motivovat k využití šetrnějších dopravních prostředků namísto osobních automobilů. Své město můžete rozhýbat i bez aut např. přerozdělením silničního prostoru ve prospěch pěších, cyklistů nebo veřejné dopravy. Toho lze docílit uzavřením silnice, vybudováním širších chodníků, cyklistických a autobusových pruhů nebo třeba novým systémem zklidnění dopravy a snížením rychlostních limitů.

Registrovat se bez dalších podmínek můžete na stránkách www. mobilityweek.eu. Pro jaké aktivity se letos v rámci ETM rozhodnete, můžete upřesnit až dodatečně.

Charta ETM 2020 v českém znění

Více informací naleznete na:

 

 

Datum uveřejnění: 17.8.2020
Poslední změna: 17.08.2020
Počet shlédnutí: 229