Předchozí článek Obsah časopisu Domovská stránka CZ BIOMu Akce - semináře, exkurze ... Časopis BIOM, sborníky a další odborné publikace Články dle data umístění na web Články dle témat Články dle autora Fotogalerie Výpočty a JavaSkripty Další článek

Životopis Vladimír Verner, Ing.

"V roce 1990 jsem se zúčastnil konkurzního výběru na místo ředitele Strojní a traktorové stanice v Červeném Kostelci. Jako vítěz tohoto konkurzního řízení jsem nastoupil na toto místo. Během velice krátké doby výrobní program zanikl, jednak z důvodu poklesu prodejnosti strojů pro zemědělství a jednak zánikem dalších odběratelů. Bylo tedy nutné zajistit výrobní program pro firmu. Tehdy jsem navrhl pyrolytický kotel pro spalování dřeva. Byl to zcela nový výrobek svého druhu na našem trhu, proto bylo nutno vybudovat i distribuční síť, která by byla schopna tento, na našem trhu netradiční, kotel prodávat. V mém pojetí distribuční sítě je, a vždy bylo, hlavním úkolem zajistit kvalitní servis.

V roce 1991 jsem výrobní prostory zakoupil v dražbě v rámci malé privatizace. Stal jsem se jediným společníkem i jednatelem společnosti VERNER s.r.o. a začal budovat výrobní zázemí. Technologii přípravy výroby založenou na NC strojích, svařovnu s centrálním rozvodem plynu pro sváření, který zaručuje jeho vysokou kvalitu. Zde jsem vybudoval počítačovou síť, která zajišťuje řízení výroby, plánováním, hodnocení zakázek i ekonomické a účetní operace. Vybudoval jsem samostatné středisko vývoje s konstrukčním i dílenským zázemím a nyní je veškerá produkce výsledkem vlastního vývoje.

V roce 1998 jsem založil VERNER a.s., která pokračuje v této výrobě. V současné době společnost cca 55% své produkce vyváží do Rakouska, Švýcarska, Itálie, Francie, Německa, Švédska, Polska, Litvy, Ukrajiny a nově i do Ruska. V současné době máme počáteční poptávky z Brazílie, Ruska a Jihoafrické republiky."

Osobní stránka

Předchozí článek     Obsah časopisu       Časopis BIOM, články a sborníky       Domovská stránka CZ BIOMu     Následující článek