Archív akcí

Konference Biomasa, Bioplyn & Energetika 2023

(Středočeský kraj, 0,- )
Ve dnech 7. – 8. listopadu 2023 se uskuteční již tradiční podzimní akce CZ Biom věnovaná tématům z oblasti biomasy, bioplynu a energetiky.

Místo konání: Hotel SEN Senohraby; Malostranská 344, 251 66 Senohraby
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://www.czbiom.cz
Eva Šiftová,

Evropský týden biometanu na Ústřední čistírně odpadních vod v Praze

(Praha, 0,- )
Asociace CZ Biom – České sdružení pro biomasu ve spolupráci s Pražskou vodohospodářskou společností a.s. Vás zvou na akci pořádanou k Evropskému týdnu biometanu. Událost se bude konat 25. října v odpoledních hodinách na Staré čistírně odpadních vod v Praze. Hlavním programem akce bude prezentace právě spuštěného biometanového projektu na Ústřední čistírně odpadních vod v Praze s vtláčením biometanu do sítě zemního plynu. Součástí programu bude krátký blok prezentací k tématu a doprovodným programem bude pohoštění včetně grilování produktů od našich farmářů, kteří provozují BPS.

Místo konání: Praha; Stará čistírna odpadních vod, Papírenská 199/6, 160 00, Praha 6-Bubeneč
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://www.czbiom.cz
Ing. Julie Dajčl,

Nová energie Česka: ZELENÝ VODÍK & BIOMETAN


Energetickou bezpečnost a tedy i nezávislost Česka na dovozu zemního plynu podpoří zvýšení podílu zelených plynů, které můžeme vyrobit přímo z domácích surovin. Do roku 2030 může jen biometan vyrobený v ČR nahradit 10 až 15 procent spotřeby zemního plynu pro vytápění i silniční dopravu. V Česku vznikají první projekty zeleného vodíku i inovativní řešení, které počítají s mixem bezemisních plynů v rámci kogenerace. Konference otevře témata, která pomohou Česku k maximálnímu využití potenciálu zelených plynů v souvislosti s podpůrnými prostředky, možnostmi odstranění bariér, a využití inovativních technologií.

Místo konání: ;
Pořádá: Svaz moderní energetiky, http://www.modernienergetika.cz

Akreditovaný kurz: Adaptace na změnu klimatu ve městech a obcích

(Jihočeský kraj)
Tento je určen pro zástupce místní samosprávy, pracovníky úřadu, příspěvkových organizací a místních firem. Účastníci z místní samosprávy, úřadů, příspěvkových organizací a firem získají cenné znalosti o tom, jak úspěšně implementovat adaptační projekty v reakci na změnu klimatu. Kurz nabízí inspiraci a praktické rady pro řešení klimatických výzev v místním prostředí.

Místo konání: Hluboká nad Vltavou; ZOO Hluboká – vzdělávací centrum
Pořádá: Energy Centre České Budějovice, http://www.eccb.cz

Webinář: Čtvrtletní hlášení v systému KZR v rámci certifikace kritérií udržitelnosti 3.Q 2023

(Česká republika, 0,- )
V pondělí 25. září se bude opět konat seminář ke čtvrtletnímu hlášení v systému KZR.

Místo konání: ONLINE; Google Meet
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://czbiom.cz
Ing. Julie Dajčl, , tel.: +420731872260

9. ročník konference Předcházení vzniku odpadů

(Praha)
Srdečně zveme všechny příznivce odpadové problematiky na nový ročník konference Předcházení vzniku odpadů 2023. Již 9. ročník se uskuteční 19. září 2023 v Praze, a to opět hybridní formou (on-line i prezenčně). Účastníci se mohou těšit opět na kvalitní a inspirativní program reflektující nejaktuálnější dění v oblasti prevence a opětovného využití odpadů.

Místo konání: Praha; Magenta T-mobile Experience Centrum, OC Arkády Pankrác
Pořádá: České ekologické manažerské centrum, z.s., https://www.cemc.cz/

Workshop Digestát jako hnojivo: dobrá praxe a výzkum

(Vysočina, 0,- )
Na workshop Digestát jako hnojivo: dobrá praxe a výzkum Vás srdečně zvou asociace CZ Biom – České sdružení pro biomasu, Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy, v.v.i. a Asociace soukromého zemědělství. Akce se bude konat ve středu 6. září 2023 od 10:00 na farmě ZD Maleč, kde bychom Vás rádi seznámili s právě probíhajícím polním experimentem s aplikací digestátu a dalších tuhých a kapalných hnojiv, ale také bychom se s Vámi rádi podělili o dobré zkušenostmi z praxe hnojení digestátem na statku a chodem bioplynové stanice ZD Maleč.

Místo konání: Maleč 49, 582 76 Maleč; ZD Maleč
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://czbiom.cz
Ing. Julie Dajčl, , tel.: +420731872260


Příloha: POZVÁNKA  [pdf - 313.7 kB]

Webinář Dotace na využití a zpracování biologicky rozložitelného odpadu

(Česká republika)
Od 1. září 2023 bude otevřen příjem žádostí o podporu v nové dotační výzvě z Národního programu Životní prostředí – Národního plánu obnovy, která pomůže s pořízením vybavení pro aplikaci kompostu na zemědělský půdní fond a s navýšením kapacity zpracování biologicky rozložitelných odpadů.

Místo konání: ONLINE; MS Teams
Pořádá: Státní fond životního prostředí ČR, http://www.sfzp.cz

Webinář: Čtvrtletní hlášení v systému KZR v rámci certifikace kritérií udržitelnosti 2. Q 2023

(Česká republika, 0,- )
Ve čtvrtek 29. června se bude opět konat seminář ke čtvrtletnímu hlášení v systému KZR. Hlášení se bude týkat všech, kteří tou dobou budou mít již vydaný platný certifikát. Seminář bude zaměřen na bioplynové stanice, teplárny i jejich dodavatele biomasy, kteří se certifikují na kritéria udržitelnosti dle schématu KZR INiG. Hlášení druhého kvartálu 2023 potom bude v systému KZR otevřeno mezi 1. a 10. červencem.

Místo konání: ONLINE; Google Meet
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://czbiom.cz
Ing. Julie Dajčl,

Seminář "Komunitní energetika aneb vše, co je dobré vědět"

(Praha)
Sdružení místních samospráv České republiky srdečně zve na seminář, který pořádá pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu, na téma Komunitní energetika aneb vše, co je dobré vědět. Seminář se uskuteční dne 20. 6. 2023 od 11:00, a to v budově Poslanecké sněmovny, v místnosti A 108 (Státní akta), na adrese Sněmovní 4, Praha-Malá Strana.

Místo konání: Sněmovní 4, Praha-Malá Strana; v budově Poslanecké sněmovny, v místnosti A 108 (Státní akta)
Pořádá: Mgr. Eliška Olšáková poslankyně PSP ČR, předsedkyně Sdružení místních samospráv České republiky, z.s.


Příloha: PROGRAM  [pdf - 267.1 kB]

Půda plná života: Výstava o regenerativním zemědělství v Praze na Letné

(Praha)
V Národním zemědělském muzeu v Praze je do 27. srpna k vidění nová výstava s názvem Regenerativní zemědělství: Půda plná života, kterou připravil startup Carboneg s dalšími partnery.
Představuje inovativní přístupy k obnově půdy i udržitelnému hospodaření a nabízí jedinečný pohled na historii a principy regenerativního zemědělství.

Místo konání: Kostelní 1300/44, 170 00 Praha 7; Národní zemědělské muzeum
Pořádá: Carboneg, https://carboneg.eu/cs

Konference Bioplyn a legislativa 2023

(Vysočina)
Dne 24. května 2023 se uskuteční již tradiční jarní akce CZ Biom věnovaná tématům z oblasti bioplynu, biometanu a bioodpadů. Letos se setkáme v Hotelu Atom v Třebíči. Konference bude přenášena také online.

Místo konání: Třebíč; Hotel Atom Třebíč, Velkomeziříčská 640/45, 674 01
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://czbiom.cz

Školení provozovatelů BPS

(Královehradecký kraj, 10000,- Kč)
Další ročník oblíbeného školení provozovatelů a obsluhy bioplynových stanic je připraven v termínu 10. – 12. května 2023 v hotelu Vyhlídka v Náchodě.

Místo konání: Na Vyhlídce 298 547 01, Náchod; Hotel Vyhlídka
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://czbiom.cz

Nakopej si pytel! 2023: Mezinárodní týden kompostování

(Česká republika, 0,- Kč)
V týdnu od 7. - 13. května probíhá tradiční Mezinárodní týden kompostování. Asociace CZ Biom již 3. rok po sobě připravuje tematickou výzvu “NAKOPEJ SI PYTEL!”, v rámci které si návštěvníci zapojených kompostáren mohou odnést pytel kompostu na své zahrádky zdarma. Akce má za cíl poukázat na důležitou roli kompostáren při zpracování bioodpadů a jejich opětovného využití jako hnojiva na půdu. Zúčastněné kompostárny vyhradí několik tun kompostu, který si lidé budou moci sami nakopat do pytle a odvézt.

Místo konání: ;
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://www.czbiom.cz
Ing. Julie Dajčl, , tel.: 731872260

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 102 | »