Zprávy z tisku

Územní energetická koncepce města Plzně

6.3.02
ÚEK byla vytvořena pracovníky Odboru řízení Technických úřadů Magistrátu města Plzně, oddělení odpadového hospodářství a energetiky, v souladu se zákonem o hospodaření energií č. 406/2000 Sb. a nařízení vlády č. 195/2001 Sb. Koncepce vychází ze Státní energetické koncepce schválené usnesením vlády ČR č. 50 ze dne12. 1. 2000.

EU jednala s kandidáty o prosazení Kjótského protokolu

5.3.02
Stav ratifikací a vyhlídky Kjótského protokolu o snižování škodlivých emisí ve světě a stav příprav na letošní světový summit o udržitelném rozvoji byly hlavními tématy dnešního bruselského setkání ministrů životního prostředí zemí EU s kolegy z kandidátských zemí.

Evropská unie ratifikovala Kjótský protokol

5.3.02
Evropská unie dnes v Bruselu ratifikovala Kjótský protokol k úmluvě OSN o klimatických změnách, jehož cílem je bojovat proti znečišťování ovzduší, především proti tzv. skleníkovému efektu. EU se v protokolu zavázala snížit v letech 2008-2012 emise skleníkových plynů o osm procent proti stavu v roce 1990

Teplárny hrozí zdražením kvůli ochraně ovzduší

4.3.02
Až ke kampani proti vstupu do Evropské unie chtějí přikročit někteří výrobci tepla, jestliže se nezmění nové emisní limity Českobudějovická teplárna by musela investovat do ekologie stovky miliónů korun.

Ekonomika produkce olejnin v roce 2001

4.3.02
V marketingovém roce 2001/02 by měla podle předběžných odhadů dosáhnout celosvětová produkce olejnin historicky nejvyšší úrovně 318,76 mil. tun, což je o 16,3 % mil. tun a 5,4 % více než v předešlém roce... V roce 2000 dosáhla domácí spotřeba bionafty téměř 10 % z celkové spotřeby motorové nafty...

Kondenzační kotel pro každého (V)

1.3.02
Jaké skutečné úspory dosáhnete při použití kondenzačního kotle? Co je roční provozní účinnost kotle a jak se liší od účinnosti kotle naměřené na zkušebně?

ČEZ zřejmě zprivatizuje až příští vláda

1.3.02
Vládě se do konce února neohlásil zájemce ochotný akceptovat stanovené podmínky prodeje elektrárenské společnosti ČEZ a distribučních společností, privatizace energetiky se tedy odkládá.

Doucha: Diskuse o zemědělství s prezidentem byla užitečná

1.3.02
Nárok na dotace ze státního rozpočtu by přitom měli mít podle prezidenta Havla v budoucnosti především zemědělci, kteří prokazatelně zušlechťují krajinu a tedy tvář naší země, zatímco průmyslová zemědělská výroba se zřejmě bude muset obejít bez dotací.

Podle Václava Havla je prioritou rozvoj venkova

1.3.02
Trvalý důraz na rozvoj venkova, krajiny a zachování historických a kulturních památek a restrukturalizace a modernizace českého zemědělství spojená s ekologicky šetrným hospodařením jsou podle prezidenta ČR Václava Havla hlavní priority českého zemědělství i budoucí zemědělské politiky Evropské unie (EU).

Plzeň připravuje územní energetickou koncepci

1.3.02
Návrh územní energetické koncepce s výhledem na dvacet let připravuje v současné době město Plzeň. Pořízení koncepce ukládá statutárním městům zákon o hospodaření s energií z předloňského roku. Cílem dokumentu je zajištění optimální dávky energií pro stávající odběratele i pro rozvoj území při současném snižování emisní zátěže.

ČR získala od EU 1,27 miliardy Kč na dopravu a životní prostředí

28.2.02
Česká republika dnes podpisem finančního memoranda získala od Evropské unie 1,27 miliardy korun na podporu pěti projektů v oblasti infrastruktury životního prostředí a dopravy. Prostředky ČR získala z předvstupního fondu ISPA. Na dnešní tiskové konferenci to řekla národní koordinátorka pomoci Evropských společenství v ČR Hana Heidlerová, která dokumenty za českou stranu podepsala.

SR: Na program podpory úspor energie půjde letos 30 milionů Sk

28.2.02
Na Program podpory úspor energie a využití alternativních zdrojů půjde letos na Slovensku ze státního rozpočtu 30 milionů Sk. Prostřednictvím programu, který garantuje Ministerstvo hospodářství SR (MH), se poskytují dotace a návratné finanční výpomoci. Informovala o tom ředitelka komunikačního odboru MH Dagmar Hlavatá.

Teplárenské sdružení nesouhlasí s vyhláškami k zákonu o ovzduší

28.2.02
Teplárenské sdružení ČR nesouhlasí s návrhy prováděcích vyhlášek ke schválenému zákonu o ovzduší. Úprava, navrhovaná ministerstvem životního prostředí, by vedla k podstatnému růstu provozních nákladů původců emisí, což by se promítlo do cen energií a výrobků, uvedlo dnes sdružení.

Topení uhlím asi bude brzy pro leckoho dražší

25.2.02
Západní Čechy - Hlouběji do kapes budou zřejmě muset sáhnout lidé, kteří zatím topí nekvalitními palivy. Tomu totiž chce zabránit zákon o čistotě ovzduší, který má začít platit v polovině roku. Obce si podle něj budou moci určit, co se smí pálit a jak. Distributoři paliv tvrdí, že mnozí se snaží ušetřit, takže topí tím nejlevnějším, co je na trhu
« | 1 | .. | 633 | 634 | 635 | 636 | 637 | .. | 640 | »