Novinky

Výstava o papíru

14.1.04
Sdružení Arnika nabízí k zapůjčení "ekovýchovnou" výstavu s tématem PAPÍR JAKO SUROVINA.

Recyklace bioodpadů kompostováním

12.1.04
Byly změněny některé termíny a místa konání seminářů v rámci cyklu seminářů a školení "Recyklace bioodpadů kompostováním".
ilustrační foto

První číslo časopisu BioCom

20.10.03
Právě vyšlo první číslo časopisu BioCom, magazínu pro udržitelné nakládání s biologickým odpadem po celé Evropě.

Publikace o faremních kompostech

4.9.03
Právě vyšla nová publikace "Faremní kompost vyrobený kontrolovaným mikrobiálním kompostováním - Realizační pomůcka pro zpracování podnikové normy".

Kompostování v Luhačovicích

26.8.03
Členové CZ Biom se budou moci zdarma zúčastnit předvádění kompostárenské techniky 2. října v Luhačovicích.

Pojďte vystavovat na PRAGA AGRO s CZ Biomem

7.5.03
Tak jako loni mohou vystavovatelé, kteří budou vystavovat v expozici fytoenergetiky, získat 10%-ní slevu z výstavní plochy. Ovšem letos by měla být expozice fytoenergetiky podstatně propracovanější.

Biogas aus der Abfall- und Abwasserbehandlung Version 2

7.5.03
V redakci Biom.cz jsou k dispozici kompaktní disky Biogas aus der Abfall- und Abwasserbehandlung Version 2 a starší verze Biogas from Biowaste and Waste Water Treatment plants. Prohlédnout si je bude možné na konferenci Biomasa pro energii.

Horizontální plán rozvoje venkova

3.5.03
Do 14. června 2003 je možné připomíkovat návrh Horizontálního plánu rozvoje venkova. Návrh bude veřejně projednáván 29. května na MZe v Praze. (V plánu je stanoven cíl do roku 2006 vysadit 150 ha rychlerostoucích dřevin. Možná by bylo dobré navrhnout trošku ambicióznější cíl).

Konference Biomasa pro energii

2.5.03
Na konferenci Biomasa pro energii se prosím (s ohledem na pracovní neschopnost předsedy CZ Biomu) registrujte u paní Pickové a nezapomeňte jí sdělit, zda budete mít volné místo v autě, které by jste mohli poskytnout některému neautomobilizovanému účastníkovi konference (aby nebylo nutné kvůli exkurzi objednávat autobus).

Původ slova "SHIT"

22.1.03
Víte jak vzniklo anglické slovo "SHIT", které je velmi dobře známé všem divákům anglosaských filmů druhé a nižší kategorie v původním znění? Za vše může bioplyn...
« | 1 | .. | 18 | 19 | 20 | »