Zprávy z tisku

Ocelový teplovodní kotel PelLing 27

25.11.02
byl vyvinut na základě dlouholetých zkušeností v oblasti strojírenství a topenářství. Výrobek je určen k pohodlnému, úspornému a ekologickému vytápění pomocí biomasy. V automatickém provozu lze spalovat biomasu do zrnitosti 25mm.

Jeden balík slámy ze svinovacího lisu nahradí 110 litrů topného oleje

25.11.02
Místo 44 000 litrů topného oleje se o příjemné teplo v hotelu na statku Groß Breesen v Meklenburgsku nyní stará 400 balíků slámy ze svinovacího lisu. Umožňuje to celosvětově nejnovější zplyňovač slámy, který "polyká" celé balíky. Balík o hmotnosti 250 kg hoří ca. 7 hodin při výkonu 150 kW.

Alternativní zdroj vytápí vesnici

21.11.02
Obecní kotelna na biomasu začala včera oficiálně dodávat teplo do části Nové Cerekve na Pelhřimovsku. Teplo z alternativního zdroje energie už zásobuje budovy občanské vybavenosti, jako školu, školku nebo městský úřad, ale i tři bytovky a několik rodinných domků.

Význam biomasy poroste v regionálním měřítku

19.11.02
V Doksech na Českolipsku si letos nechali zpracovat územní energetickou koncepci města. V souhrnu nejdůležitějších závěrů této zprávy je také část věnovaná obnovitelným zdrojům energie. Výhledy v této oblasti jsou podobné jako v celostátním měřítku.

Podpora biomasy

12.11.02
Energie z biomasy je v našich podmínkách nejperspektivnějším obnovitelným zdrojem. Zatím však tvoří jen 0,6 procent z celkové spotřeby energií.

Nedělní komentář - možnosti využívání biomasy v ČR

10.11.02
...Jako velmi zajímavý byl přijat referát pana Petra Pávka, starosty z obce Jindřichovice pod Smrkem ze severních Čech, o tom, jak si OÚ představuje řešení ekologického vytápění obce. Ustoupili od záměru plynofikovat, ale i od stavby centrální výtopny pro cca 200 domů v obci, především z finančních důvodů...

Místo uhlí topí kůrou a slámou

8.11.02
Před pár lety se v Bystřici nad Pernštejnem rozhodovali, co s uhelnou kotelnou. Byla totiž v dezolátním stavu. Její teplo potřebovala víc než polovina desetitisícového města. Zavrhli uhlí i plyn a rozhodli se pro dřevo a slámu.

Štěpkovací středisko začíná fungovat

6.11.02
Bystřice nad Pernštejnem: Z důvodu lepšího zásobení štěpkou, která je potřebná jako palivo pro kotelnu na biomasu, vznikl záměr vybudovat štěpkovací středisko.

Na kotelnu ve školce dostal Trhanov dotaci

1.11.02
V Mateřské škole v Trhanově topí už od září letošního roku plynem. "S ekologickým palivem jsme všichni po všech stránkách spokojeni. Zatím je u nás stále teplo, snad bude vše v pořádku i při velkých mrazech," uvedla ředitelka Jana Záhořová.

Štěpkovací středisko začíná fungovat

1.11.02
Bystřice nad Pernštejnem: Z důvodu lepšího zásobení štěpkou, která je potřebná jako palivo pro kotelnu na biomasu, vznikl záměr vybudovat štěpkovací středisko.

Malé obce opouštějí plyn a stavějí kotelny na biomasu

21.10.02
Řada malých obcí v kraji přestala koketovat s plynofikací a pouští se do stavby kotelen na biomasu. V těch se spaluje buď běžný odpad, jako jsou odřezky z pil či stará sláma, nebo k tomuto účelu pěstované rostliny.
| 1 | .. | 171 | | 173 | | 175 | .. | 177 |